اپلیکیشن HiCare دیگر با گذشته تفاوت‌های چشمگیری پیدا کرده است. این اپلیکیشن هوآوی که مخصوص پشتیبانی از مشتریان است، حالا با به روزرسانی‌های جدید در روند تغییرات چشمگیری قرار گرفته که قرار است قابلیت‌های آن را تغییر دهد، البته خدمات قبلی همچنان بدون تغییر باقی خواهند ماند.

این نسخه جدید ۱۰٫۱٫۱٫۳۰۵ در AppGallery که بازار اپلیکیشنی مخصوص هوآوی شناخته می‌شود در دسترس قرار گرفته است. این نسخه درواقع رابط کاربری بسیار جدیدی را ارائه می‌دهد اما همچنین با تغییر نام همراه شده است. اپلیکیشن مذکور دیگر HiCare  نامیده نمی‌شود و حالا Support نام گذاری شده است.

دلیل اصلی این تغییر مشخص نیست اما ممکن است به استراتژی جدید و گسترده‌تر سازنده وابسته باشد. هوآوی قصد دارد خودش را از هر نظر از سایرین متمایز کند و میزان وابستگی‌اش را به سایر ارائه دهندگان خدمات مختلف به صفر برساند. در ادامه می‌توانید لاگ تغییرات کامل را مشاهده کنید.

لاگ تغییرات در اپلیکیشن Support هوآوی:

خدمات:

  • نسخه کاملا جدید از رابط کاربری، روند تعیمرات نرم افزاری، عیب یابی، پیدا کردن نزدیک‌ترین مرکز خدمت رسانی و بسیاری خدمات سریع دیگر که تنها با یک اشاره میسر می‌شود.

Device Center:

  • ارائه پیشنهاد برای خدمات مرتبط به شما

عیب یابی (troubleshooting):

  • راهنمایی و همراهی در مسیر عیب یابی و ارائه پیشنهاد برای راهکارهای موقتی

 

همچنین باید اشاره کنیم که یکی از سخنگوهای برند هوآوی چندی پیش اعلام کرد که این کمپانی دیگر هرگز از خدمات گوگل استفاده نخواهد کرد و این ادعا حتی در صورتی که تحریم‌های آمریکا برداشته شود هم صدق می‌کند.

همانطور که می‌دانید، هوآوی با توجه به تحریم‌های دولت آمریکا متوجه مشکلات متعددی شده و تحت تأثیر آن‌ها قرار گرفته است. گوشی‌های جدید این برند خدمات گوگل را از دست داده‌اند و بدین ترتیب کاربران این دستگاه‌ها دیگر قادر نیستند اپلیکیشن‌های پلی استور گوگل را روی دستگاهشان نصب کنند و یا از اپلیکیشن‌های خود گوگل هم ازجمله یوتیوب مجبوب استفاده کنند. البته برخی همچنان می‌توانند به طور دستی این خدمات را روی گوشی خودشان نصب کنند. اغلب کاربران منتظر بودند که تحریم‌های آمریکا علیه هوآوی برداشته شود تا این برند دوباره همکاری خود را با گوگل از سر بگیرد اما حالا با اعلام رسمی هوآوی به نظر می‌رسد که دیگر در صورت برداشته شدن تحریم‌ها هم شاهد چنین اتفاقی نخواهیم بود.