تیم کوک در کنفرانس مجازی VivaTech، بزرگترین رویداد استارتاپ و فناوری اروپا، در رابطه با تعهد اپل نسبت به حفظ حریم خصوصی کاربران اعلام کرد که نصب اپلیکیشن‌ های خارج از اپ استور امنیت آیفون را به خطر می‌اندازند و همچنین سیستم‌عامل اندروید ۴۷ برابر بیشتر از iOS بدافزار دارد.
اما دلیل بیشتر بودن تعداد بد افزار اندروید از iOS چیست؟
به گفته تیم کوک، iOS به گونه‌ای طراحی شده که فقط یک اپ استور در آن وجود دارد و تمام اپلیکیشن‌‌ها قبل از انتشار، مورد بررسی قرار می‌گیرند از صافی رد می‌شوند. همین امر باعث می‌شود بسیاری از بدافزارها خارج از اکوسیستم آن باقی بمانند. ادامه می‌دهد: ما بیش از یک دهه است که حریم شخصی را حق اساسی کاربران میدانیم؛ ما برای دفاع از کاربران ایستادگی می‌کنیم.

همچنین تیم کوک معتقد است که دانلود و نصب اپلیکیشن‌ های خارج از اپ استور، که یک روش جایگزین برای ورود به آیفون است را موجب کاهش امنیت و نقض حریم خصوصی اپ استور می‌باشد.
البته فقط اندروید نیست که امکان نصب برنامه از منابع غیر رسمی را به کاربران می‌دهد بلکه اپل در سیستم عامل مک هم این امکان را فراهم کرده و متاسفانه باعث ایجاد مشکلات امنیتی برای مک شده است. با این وجود تعداد بد افزار های مک نسبت به ویندوز کمتر است.