گوشی هوشمند سونی Xperia 5 در نمایشگاه بین المللی IFA 2019 سال گذشته معرفی شد و تنها یک هفته دیگر تا برگزاری نمایشگاه IFA 2020 در برلین آلمان باقی مانده است. به نظر می‌رسد که سونی در حال توسعه نسل جدیدی از این گوشی هوشمند است که احتمالا تحت عنوان Xperia 5 II معرفی می‌شود. ایوان بلاس، افشاگر معروف، حالا تصاویر رندری باکیفیتی را از این گوشی جدید به اشتراک گذاشته است.

گوشی جدید Xperia 5 II کمی شبیه به Xperia 1 II به نظر می‌رسد

گوشی جدید Xperia 5 II هم در طراحی ظاهری خود از Xperia 1 II الهام گرفته است. کمپانی سونی این گوشی جدید را با نسبت تصویر ۲۱:۹ و نمایشگر ۶٫۱ اینچی توسعه داده که درست مانند Xperia 1 II است اما برای تقویت قدرت رقابتی آن از نرخ تازه سازی چشمگیر ۱۲۰ هرتزی در پنل نمایش کمک گرفته است.

حاشیه‌ها در کناره‌های نمایشگر به شکل چشمگیری باریک دیده می‌شود و سونی همچنان حاشیه نواری را در بخش بالا و پایین نمایشگر حفظ کرده است. بدین ترتیب دیگر نیازی به ناچ از هر نوعی وجود ندارد تا دوربین سلفی و احتمالا برخی دیگر از حسگرها در آن قرار گیرد.

سونی گوشی جدید Xperia 5 II خود را به دوربین سه گانه اصلی با همکاری زایس در پنل پشتی مجهز کرده است. این گوشی هوشمند لنزهای خود را هم از گوشی Xperia 1 سال گذشته وام گرفته است.

سونی-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

در ماژول اصلی آن لنز استاندارد ۱۲ مگا پیکسلی با دیافراگم ۱٫۷ تعبیه شده است و لنز کمکی ۱۲ مگا پیکسلی تله فوتو با ۳ برابر بزرگنمایی و لنز ۱۲ مگا پیکسلی فوق عریض با میدان ۱۲۴ درجه‌ای آن را همراهی می‌کند.

گوشی هوشمند سونی Xperia 1 II همچنین از حسگر ToF بهره می‌گرفت اما تصویر رندری گوشی جدید Xperia 5 II فاقد چنین حسگری است.

آیا دکمه اختصاصی دوربین وجود دارد؟

گوشی‌های سونی سال‌های متوالی با دکمه اختصاصب مخصوص شاتر دوربین عرضه می‌شدند. اما گوشی جدید سونی Xperia 5 II ممکن است حتی پیشرفته‌تر هم باشد. در تصویر افشاشده توسط ایوان بلاس شاهد تعبیه ۴ دکمه فیزیکی در کناره سمت راست بدنه هستیم.

دکمه بالا احتمالا مخصوص تنظیم پخش صدا است و دکمه مشکی هم به پاور تعلق دارد (که همچنین حسگر تشخیص اثرانگشت درونش تعبیه شده است). دو دکمه دیگر فعلا مرموز هستند.

سونی-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

این اطلاعات هنوز در بخش شایعه قرار دارند و سونی هیچ جزئیاتی را درباره‌شان تایید یا رد نکرده است. ممکن است این دو دکمه مرموز برای شاتر دوربین یا ضبط ویدیو طراحی شده باشند یا عملکرد بزرگنمایی را اجرا کنند.

مشخصات فنی سطح بالا

گزارش شده است که گوشی جدید Xperia 5 II از اسنپدراگون ۸۶۵ قدرت می‌گیرد و ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی قابل ارتقا دارد. سونی تاریخ ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) را برای رونمایی رسمی از این گوشی جدید تایید کرده است. انتظار می‌رود که این گوشی هوشمند از اکتبر امسال با قیمت حداقل ۸۰۰ دلار روانه بازار شود.