انتظار می‌رود نوکیا در ماه‌های آینده چند مدل محصول جدید معرفی کند و در این میان گوشی ارزان قیمت نوکیا ۳٫۴ هم رونمایی شود. تا به حال ایده‌ای درباره نمای ظاهری این گوشی نداشتیم اما ایوان بلاس، افشاگر معروف، روز گذشته تصاویر رندر باکیفیتی را از این گوشی جدید منتشر کرد. بر اساس این تصاویر، گوشی جدید نوکیا ۳٫۴ از نظر ظاهری شبیه به سایر نسخه‌های خانواده نوکیا ۳ به نظر می‌رسد.

پنل پشتی این گوشی جدید در رنگ سبزآبی زیبا به تصویر کشیده شده است و همچنین به نظر می‌رسد که پنل پشتی آن طرح خاصی داشته باشد. علاوه بر این شاهد تعبیه ماژول دوربین اصلی در قالب دایره‌ای هستیم که حسگر تشخیص اثرانگشت هم درون آن قرار گرفته است. نکته جالب توجه این تصویر، دکمه فیزیکی است که به کناره سمت چپ بدنه اضافه شده است تا دکمه‌های تنظیم صدا و پاور در لبه راست را تکمیل کند. با توجه به برخی شایعه‌های تایید نشده، گوشی جدید نوکیا ۳٫۴ با پردازنده اسنپدراگون ۴۶۰ توسعه یافته است و ۳ گیگابایت رم دارد.

نوکیا-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

گوشی نوکیا ۳٫۴ با اسنپدراگون ۴۶۰ در بنچمارک

به نظر می‌رسد که کمپانی HMD Global در نامگذاری گوشی‌های خود روند مشخصی برای ترتیب اعداد دارد اما در تعیین اسم رمز معمولا از اسامی کاراکترهای تخیلی در مارول استفاده می‌کند. پس از آنکه یک نسخه از سری نوکیا ۴ را با اسم رمز Woverine یا گرگینه توسعه داد، حالا شاهد نام گذاری مشابه دیگری برای نوکیا ۳٫۴ هستیم که با اسم رمز دکتر استرینج توسعه یافته است. این گوشی با اسم رمز Doctor Strange در پایگاه داده‌های Geekbench دیده شده است.

گوشی جدید نوکیا ۳٫۴ یا همان دکتر استرینج با پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۴۶۰ در پلتفرم بنچمارک Geekbench دیده شده است. این پردازنده درواقع جدیدترین پردازنده کمپانی کوالکام برای گوشی‌های هوشمند سطح پایین است و به تازگی معرفی شده است. گوشی چینی Vivo Y20 هم از همین پردازنده قدرت می‌گیرد و نتایج بنچمارک آن با گوشی جدید نوکیا تقریبا مشابه است.

نوکیا-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

همچنین به شکل جالب توجهی پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۴۶۰ شبیه به اسنپدراگون ۶۶۲ است اما اسنپدراگون ۶۶۲ قدرت فرکانس بالاتری در هسته‌های خود ارائه می‌کند و بدین ترتیب سریع‌تر عمل می‌کند. اسنپدراگون ۴۶۰ جدید ۴ هسته Cortex A73 دارد که می‌تواند با قدرت پردازش بالا تجربه گیمینگ قابل قبولی را هم ارائه دهد. درواقع عملکرد این پردازنده در گوشی جدید نوکیت ۳٫۴ بسیار چشمگیرتر از نوکیا ۲٫۴ است. گوشی هوشمند نوکیا ۲٫۴ از مدیاتک Helio P22  با ۸ هسته پردازشی Cortex A53 قدرت می‌گیرد. گوشی نوکیا ۳٫۴ توانسته است در آزمون تک هسته‌ای و چند هسته‌ای بنچمارک امتیازهای به ترتیب ۲۵۲ و ۱۲۵۹ را کسب کند. این گوشی همچنین در نسخه‌ای با ۳ گیگابایت رم و اندروید ۱۰ در Geekbench دیده شده است.

به جز اطلاعات مندرج در فهرست بنچمارک، جزئیات دیگری از گوشی جدید نوکیا ۳٫۴ در دسترس نداریم. متاسفانه نمی‌دانیم که HMD Global قصد دارد این گوشی جدید را چه زمانی معرفی و عرضه کند.