کمپانی گوگل پس از معرفی دو گوشی جدید Pixel 4 و Pixel 4 XL حالا نسخه میان رده و سطح پایین‌تری را تحت عنوان Pixel 4a از این خانواده در دست توسعه دارد. همان طور که از نامش هم برمی‌آید، این گوشی جدید جانشینی برای گوشی هوشمند Pixel 3a خواهد بود. همچنین سری Pixel 4a در خلال ماه‌های گذشته چند بار در شایعه‌های مختلف دیده شده است. حالا هم شاهد انتشار گزارش دیگری در همین باب هستیم که به برخی جنبه‌های کلیدی در طراحی ظاهری این گوشی‌ها اشاره دارد.

در این خبر افشا شده جدید، تصویری منتسب به جعبه بسته بندی گوشی جدید و میان رده گوگل منتشر شده است. حالا به لطف این تصویر دیگر می‌دانیم که طراحی ظاهری و بسته بندی گوشی جدید Pixel 4a چگونه است. همان طور که در تصویر به خوبی مشاهده می‌شود، طراحی جعبه بسیار شبیه به جعبه گوشی‌های دوگانه سری Pixel 4 است. این جعبه به رنگ سفید طراحی شده و تقریبا دو سوم از طراحی پنل پشتی گوشی را به نمایش گذاشته است.

با توجه به این تصویر، می‌توانیم ماژول مربعی دوربین اصلی را در گوشه بالا سمت چپ پنل پشتی Pixel 4a مشاهده کنیم که همچنین به همین شکل در دوگانه Pixel 4 طراحی شده بود. این ماژول کمی از سطح پنل برجسته طراحی شده است و یک لنز استاندارد به همراه فلش LED دارد. در نمایی دیگر از این گوشی شاهد کناره بدنه هستیم که همچنین دکمه پاور را به رنگ سفید به نمایش می‌گذارد.

انتظار هم می‌رفت که دکمه پاور در کناره بدنه با توجه به رنگ دستگاه به رنگ متضاد دیگری طراحی شود. تصویر دستگاه Pixel 4a روی این جعبه مشکی است و دکمه پاور آن سفید دیده می‌شود. متاسفانه این همه اطلاعاتی است که درباره گوشی جدید گوگل با توجه به تصویر پیش رو به دست آورده‌ایم.

معرفی و عرضه

پیش از این انتظار می‌رفت که گوشی گوگل Pixel 4a در کنفرانس سالانه گوگل I/O معرفی شود اما این رویداد به دلیل شیوع ویروس خطرناک کرونا لغو شد. در حال حاضر به همین خاطر اطلاعات موثقی درباره تاریخ رونمایی گوگل از این گوشی جدید در دسترس نیست اما با توجه به افشای تصاویر جعبه بسته بندی آن ممکن است که در خلال هفته‌های آینده جزئیات دقیق‌تری درباره تاریخ رونمایی و عرضه آن هم در دسترس قرار بگیرد.