کمپانی اپل اخیرا یک سند رگولاتوری برای آداپتور شبکه با توان پایین را در FCC آمریکا به ثبت رساند. در این سند ذکر شده که آداپتور شبکه خصوصی تنها برای استفاده داخلی طراحی شده است.

این سند در خلال به روزرسانی روتین پایگاه داده‌های رگولاتوری FCC منتشر شده است و ترنسمیترهای Wi-Fi با توان پایین و عملکرد زیر ۱ گیگاهرتز را پوشش می‌دهد. درواقع این موضوع می‌تواند نشان دهد که آداپتور مذکور از برند اپل از پروتکل ۸۰۲٫۱۱    برای اینترنت اشیا استفاده می‌کند.

البته بسیاری از بندهای درون این سند قابل دسترسی نیست اما رگولاتوری FCC برچسب Meerkat و مدل A2282 را برای آن در نظر گرفته است. این شناسه و نام مدل در حال حاضر به هیچکدام از محصولات فعلی و موجود اپل تعلق ندارد.

گوشی-گوشی ایرانی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

با توجه به مجوز Type A اخذ شده در این سند، این محصول proprietary network adapter است. محصول پیش رو با هدف استفاده درون کارخانه‌ها، دفاتر و اپل استورها توسعه یافته است و به مشتریان فروخته نمی‌شود. در سند منتشرشده همچنین ذکر شده است که هدف این آداپتور بهینه‌ سازی تشخیص یا افزودن دستگاه‌های امن به منظور اهداف امنیتی دیگر است.

بر اساس این اطلاعات، به نظر می‌رسد که دستگاه پیش رو شبیه به نوعی سیستم تشخیص هویت با حفظ امنیت اینترنت اشیا باشد. این محصولات معمولا در دفاتر اپل مورد استفاده قرار می‌گیرند.