کمپانی شیائومی در دسامبر سال گذشته رسما از گوشی پرچمدار اخیرش به نام Mi 11 رونمایی کرد. این گوشی هوشمند از تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ قدرت می‌گیرد و از تصویربرداری باکیفیت هم پشتیبانی می‌کند. نکته جالب توجه در قیمت ۶۱۹ دلار نسخه استاندارد این گوشی جدید است که دقیقا هم قیمت نسل قبلی تعیین شده است. همچنین شاهد گزارش‌هایی مبنی بر احتمال معرفی دو نسخه Mi 11 Pro و Mi 11 Lite از این خانواده هستیم اما به نظر می‌رسد که نسخه پرو تا پیش از فستیوال بهاره چین رونمایی نشود. بدین ترتیب احتمالا در اواسط فوریه شاهد معرفی گوشی جدید Mi 11 Pro خواهیم بود.

بر اساس گزارش‌های افشاگر DigitalChatStation نمایشگر در هر دو نسخه Mi 11 و Mi 11 Pro یکسان است و نسخه پیشرفته و احتمالا گرانتر پرو هم همان ناچ حفره‌ای در گوشه را خواهد داشت اما شیائومی تلاش کرده است بهبودهای چشمگیری در طراحی دوربین این گوشی اعمال کند.

حالا یک فروشنده جانبی اقدام به فروش قاب سیلیکونی منتسب به گوشی جدید Mi 11 Pro کرده است. در این قاب محافظ سیلیکونی می‌توان به خوبی دوربین اصلی گوشی هوشمند شیائومی را مشاهده کرد. گوشی جدید Mi 11 Pro به دوربین چهارگانه اصلی مجهز شده و از این نظر با نسخه استاندارد Mi 11 متفاوت است.

باتوجه به کدهای MIUI افشا شده، گوشی جدید Mi 11 Pro از MEMC در فیلم برداری، SDR به HDR در زمان واقعی هنگام فیلم برداری و برخی قابلیت‌های دیگر بهره می‌گیرد. این امکانات در رونمایی از نسخه استاندارد اعلام نشدند و به همین خاطر انتظار می‌رود تنها به نسخه Pro تعلق داشته باشند.