طبق گزارش جدیدی از بلومبرگ، هوآوی قصد دارد مجوز برخی از طراحی‌های گوشی‌های هوشمند خود به شرکت‌های شخص ثالث بدهد تا محدودیت‌های اعمال شده ممنوعیت تجاری ایالات متحده را دور بزند. یکی از این شرکت‌ها ” Xnova ” شرکت تولید کننده تجهیزات مخابراتی TD Tech Ltd چین است. شرکت دیگری که احتمالا مورد نظر هوآوی باشد، واحد Xnova PTAC است که در حال حاضر گوشی‌های سری Nova هوآوی را در پلتفرم آنلاین خود به فروش می‌رساند.

هواوی

هوآوی با اعطای مجوز طرح‌های خود به شرکت‌های شخص ثالث، می‌تواند اجزایی مانند چیپ‌ست‌های TSMC و مودم‌های ۵G لازم برای گوشی‌های هوشمند خود را جمع‌آوری و تهیه نماید. این حرکت همچنین می‌تواند به بازگرداندن خدمات Google Mobile به دستگاه‌های هوآوی کمک کند. تحت این راه‌حل، هوآوی نمی‌تواند گوشی‌ها را با نام تجاری خود بفروشد. شرکت‌های شخص ثالث فوق، دستگاه‌های توسعه‌ یافته هوآوی را با نام تجاری خود می‌فروشند. هوآوی هیچ بیانیه رسمی در رابطه با چگونگی و حتی صحت این قضیه صادر نکرده است.

هواوی به‌خوبی می‌داند که نبود گوگل پلی اثر مهمی روی کاهش فروش محصولاتش می‌گذارد و به‌همین دلیل به‌فکر راه چاره افتاده است. در هفته‌های اولیه‌‌ی تحریم‌های جدید آمریکا، کاربران توانسته‌ بودند راهی برای عبور از تحریم و نصب اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های گوگل روی هواوی میت ۳۰ پرو پیدا کنند، اما مدتی بعد این امکان نیز غیرفعال شد. حال به‌نظر می‌رسد هواوی در کنار فروشگاه اپ‌گالری، توانسته است راهی خاص برای دور زدن تحریم‌های اخیر و اضافه کردن پلی استور به گوشی‌هایش پیدا کند.