همچنان که به تاریخ رونمایی هوآوی از گوشی Mate 40 نزدیک‌ می‌شویم، خبرها و گزارش‌های بیشتری در این باره منتشر می‌شود. این بار تصویر رندری جدید منتسب به گوشی هوشمند Mate 40 و Mate 40 Pro منتشر شده است. این تصویر به طور کلی نمای گوشی جدید هوآوی را به ما نشان می‌دهد. هر دو گوشی جدید Mate 40 و Mate 40 Pro از نمایشگر خمیده بهره می‌برند اما در این میان میزان خمیدگی در نمایشگر نسخه پرو کمی بیشتر است.

علاوه بر این در تصویر رندر پیش رو شاهد بازگشت دکمه فیزیکی تنظیم صدا به طراحی بدنه در گوشی جدید Mate 40 Pro هستیم. اگر به خاطر داشته باشید، نسل قبلی یا همان Mate 30 Pro دکمه فیزیکی برای تنظیم صدای دستگاه نداشت. این گوشی هوشمند به نمایشگر خمیده بهینه سازی شده با سیستم لمسی واکنشی مجهز شده است که این پنل نمایش را قادر می‌سازد به عنوان پنل کنترل مجازی برای صدا عمل کند. این سیستم لمسی کنترل جایگزین نیاز برای کنترلر بازی هم شده است.

بر اساس گزارش‌ها، گوشی جدید هواوی Mate 40 از نمایشگر ۶٫۶۷ اینچی خمیده ال جی برخوردار می‌شود و از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی هم پشتیبانی می‌کند. در بخش دوربین، لنز استاندارد ۵۰ مگا پیکسلی در کنار لنزهای کمکی ۲۰ مگا پیکسلی فوق عریض و ۸ مگا پیکسلی تله فوتو قرار می‌گیرد و همچنین حسگر فوکوس خودکار لیزری هم به ماژول اضافه می‌شود.

هواوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

علاوه بر نسخه استاندارد، هوآوی یک مدل پیشرفته‌تر تحت عنوان Mate 40 Pro / Mate 40 Pro Plus هم معرفی می‌کند که از نمایشگر آبشاری ساخت ال جی یا BOE بهره می‌برد. این گوشی پرچمدار هم از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند و از تراشه Kirin 9000 با ساختار ۵ نانومتری قدرت می‌گیرد. این گوشی جدید همچنین از تکنولوژی Liquid Lens Camera پشتیبانی می‌کند.

دو گوشی جدید Mate 40 و Mate 40 Pro به باتری با ظرفیت به ترتیب ۴۳۰۰ و ۴۶۰۰ یا ۴۶۰۰ و ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت مجهز می‌شوند. ممکن است هواوی به علت ناتوانی در تامین قطعات موردنیاز برای تولید این دو گوشی هوشمند، مدل پیشرفته Mate 40 Pro را در اولویت تولید و عرضه قرار دهد و بدین ترتیب گوشی هوشمند Mate 40 به طور محدود روانه بازار شود.