نمایشگاه بین المللی تکنولوژی CES 2020 چندی است که در لاس وگاس آمریکا آغاز شده و سامسونگ هم روز گذشته در نطقی رسمی علاوه بر نمایش برخی محصولات تازه همچنین از نرم افزارهایی صحبت کرد که قصد دارد در آینده عرضه کند.

سامسونگ آیکون Face ID اپل را برای Pass System خود انتخاب کرده است

هیان سوک کیم، مدیر ارشد مصرف کنندگان سامسونگ، در نطق اصلی رویداد این سازنده Pass System را رسماً معرفی کرد. او مشخصات و قابلیت‌های متعدد و مختلف موجود در این سیستم را معرفی و درباره آن‌ها کمی توضیح داد که از میان آن‌ها می‌توانیم به تشخیص عنبیه چشم، تشخیص چهره، پایش ضربان قلب، تشخیص اثرانگشت و برخی موارد دیگر اشاره کنیم.

سامسونگ-آیفون-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

همان طور که از عنوان هم برمی‌آید، حداقل یکی از آیکون‌ها ظاهراً برآمده از مشابهش در برند اپل طراحی شده است. منظور ما دقیقاً آیکون Face Recognition سامسونگ است که اساساً از آیکون Apple Face ID کپی شده است. در حالی که این دو آیکون به طور کامل و دقیق منطبق نیستند، اما همچنان ممکن است نتوانید این دو را از هم به درستی تشخیص دهید.

همین ادعا را همچنین درباره آیکون fingerprint recognition هم می‌توانیم مطرح کنیم. هرچند از قولی هم روش‌ها و راهکارهای متفاوتی برای طراحی اثرانگشت وجود ندارد و این میزان تشابه ناگزیر است.

گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

همانطور که احتمالاً مطلع هستید، مدتهای طولانی و سال‌های سال است که اپل و سامسونگ به عنوان دو برند بزرگ بر این موضوع احتمال دزدی ایده‌ها در نزاع و درگیری هستند. در سال ۲۰۱۸، دادگاهی در کالیفرنیا سامسونگ را به پرداخت ۵۳۹ میلیون دلار بابت دزدی ایده از پتنت ثبت شده توسط اپل محکوم کرد. البته شک داریم که این دو در آینده به خاطر تشابه آیکون‌ها دوباره با هم درگیر شوند اما چندان هم مطمئن نیستیم که آیکون Face ID همان بحث و جدال دکمه خانه را آغاز نکند.