هواوی اخیراً گوشی هوشمند تاشو Mate X2 را (که جانشین اولین نسل تاشو Mate X است که در سال ۲۰۱۹ عرضه شد) منتشر کرد. Mate X2 اکنون تحت سنجش مقاومت JerryRigEverything در یوتیوب قرار گرفته است. این تست نشان می دهد که دستگاه تحت خراش ، سوختگی و خم شدن قرار گرفته و از آنجا که گوشی‌های تاشو به “شکننده بودن” معروف هستند، جالب است بدانید که Mate X2 در برابر برخی مراحل سخت و طاقت فرسا به خوبی قادر به مقاومت بود.


در طول آزمایش خراش ، صفحه نمایش بیرونی دارای پوشش شیشه ای معتدل است زیرا در سطح ۶ سختی، با شیارهای عمیق تر در سطح ۷ در مقیاس سختی Mohs خراشیده می شود. نمایشگر داخلی که صفحه انعطاف پذیر دارد ، در سطح ۲ خراشیده می شود در حالی که شیارهای عمیق تر در سطح ۳ سختی، ظاهر می شوند.

حتی با ناخن می توانند شیارهای عمیقی روی صفحه نمایش شکننده ایجاد کنند. به ندرت می توان دستگاهی را دید که صفحه نمایش آن از آزمایش سوختگی JerryRigEverythings جان سالم به در برده باشد. گوشی Mate X2 هم همینطور بوده اما عملکرد نمایشگر خارجی بسیار بهتر از پنل داخلی بوده است. تست خمیدگی همان چیزی است که نشان می دهد که Huawei سرانجام کیفیت ساخت را به درستی اجرا کرده است.

این یوتیوبر فشار زیادی را در خم کردن دستگاه به قسمت عقب وارد کرد و ضربه محکم و ناگهانی به آن وارد نشد. جای تعجب است که دوام بهتر Mate X2 نسبت به برخی از گوشی های پرچمدار مخصوص بازی مانند گوشی گیمینگ Lenovo Legion 2 که تحت فشار نور به دو قسمت تقسیم شد. علاوه بر این مشخص شد که Mate X2 ضد غبار نیز هست.