گزارش‌های متعددی منتشر شده است که ادعا می‌کنند تراشه آینده AMD Ryzen 4000 CPU با ساختار ۷ نانومتری TSMC تولید می‌شود. از طرف دیگر ساختار ۵ نانومتری این سازنده توسط برخی کمپانی‌های دیگر ازجمله هوآوی و اپل قبلا سفارش داده شده است. همچنین می‌دانیم که سفارش هوآوی به TSMC هنوز قطعی نشده است. در کنار این گزارش‌ها، حالا برخی خبرگزاری‌های دیگر اطلاع داده‌اند که پردازنده AMD Ryzen 4000 احتمالا با پردازش ۵ نانومتری تولید خواهد شد.

ساختار تولید ۵ نانومتری هنوز به طور رسمی از سوی TSMC تایید نشده است و به همین خاطر نمی‌دانیم که این تکنولوژی جدید دقیقا چه چیزی ارائه می‌کند. درواقع نسل دوم ساختار ۵ نانومتری TSMC که ۵nm+ نام دارد، هنوز تولید انبوه نشده است. از طرفی هم گزارش‌هایی مرتبط وجود دارد که ادعا دارند TSMC قصد دارد تولید انبوه را در هر چهار فصل امسال ترویج دهد. این گزارش بدین معنی است که کمپانی AMD می‌تواند به اندازه ظرفیت TSMC به این تولید کننده سفارش دهد.

گوشی-گوشی جدید- خرید گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

مدیر عامل کمپانی AMD همچنین درباره تکنولوژی پردازش در تراشه Ryzen 4000 CPU خود در خلال جلسه‌ای که چند روز پیش برگزار شد صحبت کرد. او به طور مستقیم احتمال استفاده از ساختار ۵ نانومتری پلاس را برای پردازنده جدید این کمپانی رد نکرد و گفت که مسیر و برنامه AMD CPU همچنان بدون تغییر پیش می‌رود.