یو چنگ دانگ، مدیر عامل بخش مصرف کنندگان هوآوی، اخیرا تازه‌ترین خبرهای مربوط به معرفی و عرضه گوشی جدید و پرچمدار Mate 40 را افشا کرد. او در خلال برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی اعلام کرد که یک لحظه صبر کنید. همه چیز طبق برنامه تعیین شده قبلی پیش خواهد رفت. بر اساس زمان بندی تایید شده توسط این مقام ارشد هوآوی اگر اتفاق پیش بینی نشده‌ای رخ ندهد، گوشی جدید Mate 40 در اوایل ماه اکتبر روانه بازار خواهد شد. روز گذشته هم حساب رسمی هوآوی در انگلیس گوشی جدید این برند از خانواده مورد انتظار Mate 40 را افشا کرد.

بر اساس مطالب حساب رسمی هوآوی انگلیس در توییتر، خبر خوش آنکه سری جدید Mate 40 در راه است و به زودی معرفی می‌شود. این اولین بار است که کمپانی هوآوی در حساب رسمی خودش درباره این گوشی جدید اظهارنظر می‌کند. در حالی که هنوز هم تاریخ دقیق رونمایی از این گوشی هوشمند مشخص نیست، می‌توانیم به یقین بگوییم که گوشی جدید Mate 40 در راه است و در آینده نزدیک هم رونمایی می‌شود. پیش بینی می‌شود که این گوشی جدید ظرف مدت حداکثر یک ماه آینده معرفی شود. به عبارت دیگر، ممکن است که گوشی جدید Mate 40 پیش از اواخر سپتامبر یا در اوایل ماه اکتبر رسما رونمایی شود. این احتمالات با شایعه‌های قبلی هم سازگار است.

هوآوی-خرید گوشی- قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

طراحی

بر اساس خبرهایی که پیش‌تر در این باره منتشر شده است، گوشی جدید خانواده Mate 40 از نظر طراحی ظاهری مفهوم طراحی نسل قبلی خود را دوباره به اجرا درمی‌آورد. بدین ترتیب گوشی جدید Mate 40 همچنان با نمایشگر آبشاری و خمیده از از دو طرف کناری و همچنین ناچ کشیده مخصوص تعبیه دوربین سلفی دوگانه توسعه پیدا می‌کند. البته این بار گفته می‌شود که خمیدگی در کناره‌های نمایشگر بیشتر خواهد بود. همچنین دکمه فیزیکی تنظیم صدا و پاور دستگاه در یک طرف آن قرار می‌گیرد.

هوآوی-خرید گوشی- قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

قابلیت‌های خانواده Mate 40

از نظر کانفیگ داخلی باید به تعبیه پردازنده موبایلی Kirin 9000 در این گوشی جدید اشاره کنیم. این تراشه مبتنی بر ساختار ۵ نانومتری توسعه یافته است و هسته‌های پردازشی Cortex A77 یا A78 دارد. این پردازنده اولین تراشه ۵ نانومتری دنیا است که از امکان ارتباطی ۵G یکپارچه بهره می‌برد. علاوه بر این، نسخه سطح بالای این خانواده به دوربین اصلی چهارگانه در پنل پشتی مجهز می‌شود. پیش از این شایعه شد که لنز استاندارد این سیستم ۵۰ مگا پیکسلی CMOS در نظر گرفته می‌شود. در همین حال سایر لنزهای کمکی ماژول اصلی ارتقا پیدا می‌کنند. همچنین انتظار می‌رود لنز تله فوتو پریسکوپ این ماژول اصلی از بزرگنمایی اپتیکال تا ۵ برابر و بزرگنمایی دیجیتالی تا ۵۵ برابر پشتیبانی کند.

پیش بینی می‌شود که کمپانی هوآوی این خانواده جدید را در سه مدل Mate 40، Mate 40 Pro و Mate 40 Pro Plus معرفی کند. همه این مدل‌ها از نظر نمای ظاهری، عملکرد و کیفیت دوربین فوق العاده خواهند بود.