گوگل پیکسل ها

چند هفته است که اخبار پیکسل های امسال گوگل با دقت مخابره می شود و همه منتظر معرفی این نسل گوشی های گوگل هستند. اما هنوز تاریخ دقیقی برای رویداد معرفی این گوشی ها مشخص نشده است. طبق اطلاعات منتشر شده و تیزر های تبلیغاتی از پیکسل۶ و برادر بزرگتر آن یعنی pixel 6  پرو ما از طراحی کلی این دستگاه آگاه هستیم. علاوه بر این رندر های کامل درز کرده از این دستگاه ها نیز طراحی نمایش داده شده در تبلیغات گوگل را تایید می کند.

صفحه نمایش

گوگل این دستگاه ها را با یک صفحه نمایش بزرگ و ناچ حفره ای در وسط صفحه نمایشگر عرضه می کند. همچنین جنس بدنه پشت این گوشی نیز از شیشه است و به صورت افقی در پشت گوش برآمدگی دوربین را می بینیم. 

دوربین

اطلاعات دقیقی از دوربین های این گوشی در دسترس نیست اما با توجه به تصاویر منتشر شده از دوربین احتمالا بتوانیم انتظار لنز پریسکوپ را از این گوشی بکشیم. دوربین های گوگل همواره عملکرد عالی ای داشته اند و به نوعی جزو رقیب های سر سخت آیفون به شمار می آید. باید دید امسال که اپل با معرفی قابلیت سینماتیک خود پنجره ای جدید در فیلم برداری با گوشی های هوشمند باز کرده است، گوگل چه قابلیت خاصی را در این سری از گوشی های خود قرار می دهد.

خبر درز شده

همچنین طبق اخبار درز کرده گوگل قصد دارد برای اولین بار از پردازنده اختصاصی خود در این گوشی استفاده کند. از این رو باید منتظر باشیم ببینیم که این تراشه جدید می تواند جایگزین تراشه های پرچم دار رقبای سر سختی مانند کوالکام و مدیاتک شود یا خیر؟

تبلیغ گوگل پیکسل در ژاپن

طبق ویدئویی که گوگل ژاپن آن را منتشر کرده است ما طراحی این گوشی را می بینیم. همچنین پیش از این ما تبلیغ های پیکسل۶ را به روی دیوار برخی شهر ها دیده بودیم و یک ویدیو از دست گرفتن این گوشی در توییتر منتشر شده بود. گوگل در این ویدئو تاریخ دقیقی برای معرفی این دستگاه ها تعیین نکرده است و فقط گفته که به زودی از این دستگاه ها رونمایی خواهد کرد. اما طبق شایعات و اخبار رسیده از افشاگر ها می توان تاریخ ۲۷ مهر ماه را برای معرفی این گوشی پیش بینی کرد. همچنین احمتالا ما شاهد برچسب قیمتی ۶۵۰ یورو برای پیکسل۶ و ۹۰۰ یورو برای پیکسل ۶ پرو خواهیم بود. در ادامه با هم به مشاهده این ویدیو می پردازیم:

نظر شما درباره گوشی های گوگل چیست؟ به نظر شما با توجه به ارائه آپدیت چند ساله گوگل برای دستگاه های خود، چقدر ارزش خرید دارند؟