کمپانی چینی لنوو با انتشار تیزری رسمی گوشی جدید Lenovo Z6 Pro 5G خود را به طور کوتاه به نمایش درآورد. منظور این ویدیو درواقع یک ویدیوی غیرمعمول جعبه گشایی است؛ اما چرا غیرمعمول؟ زیرا کمپانی لنوو تصمیم گرفته است در خلال این ویدیو تصویر گوشی هوشمند را کاملاً تار نشان دهد و همین امر هم باعث شده است از این سازنده بپرسیم پس هدف اصلی از انتشار چه بوده است؟

تیم ویرایش و ادیت این ویدیو همچنین همه مشخصات فنی گوشی را هم به شکلی ویرایش کرده‌اند که کاربر متوجهشان نشود. تنها نکته مهمی که از این ویدیو برداشت کرده‌ایم این است که گوشی جدید و ۵G لنوو ارزان قیمت خواهد بود. بدین ترتیب گوشی جدید لنوو Z6 Pro 5G ارزان‌ترین گوشی ۵G دنیا خواهد شد.

در حال حاضر ارزان‌ترین گوشی ۵G جهان گوشی شیائومی Mi 9 Pro 5G است. شیائومی این گوشی پیشرفته خود را به قیمت ۵۳۰ دلار روانه بازار کرد و انتظار می‌رود که پرچمدار جدید لنوو از آن ارزان‌تر باشد.

لنوو-گوشی-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین-گوشی جدید
لنوو-گوشی-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین-گوشی جدید

با توجه به شایعه‌های قبلی و اطلاعاتی که درباره Lenovo Z6 Pro 5G منتشر شده است، این گوشی جدید لنوو پنل نمایش ۶٫۳۹ اینچی با وضوح تصویر ۲۳۴۰ در ۱۰۸۰ دارد و با ناچ توسعه یافته است. این گوشی هوشمند همچنین از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵ قدرت می‌گیرد و در پنل پشتی خود دوربین اصلی با لنزهای چهارگانه دارد. این دوربین شامل لنز استاندارد ۴۸ مگا پیکسلی، فوق عریض ۱۶ مگا پیکسلی، تله فوتو ۸ مگا پیکسلی و عمق تصویر ۲ مگا پیکسلی می‌شود. لنز سلفی هم ۳۲ مگا پیکسلی در نظر گرفته شده است.

پرچمدار جدید لنوو با مودم اسنپدراگون X50 خود از امکان ارتباطی ۵G بهره می‌برد و با آنتن ارتباطی پیشرفته خودش از ۵G NR / LTE / WCDMA / GSM / CDMA هم پشتیبانی می‌کند.