بازار تبلت‌های اندرویدی دیگر برخلاف گذشته چندان رقابتی نیست. درواقع تقاضا برای استفاده از سیستم عامل گوگل روی دستگاه‌هایی با نمایشگر بزرگ زیاد نیست و حالا کاربران بیشتر آیپدها را ترجیح می‌دهند. علی رغم این موضوع همچنان برخی سازندگان اندرویدی بر تولید و عرضه تبلت‌های خود اصرار می‌ورزند و تا حدودی هم نتایج مثبتی دریافت می‌کنند. از آنجا که رقابت چشمگیری در این بخش از بازار وجود ندارد، همان چند سازنده معدود می‌توانند کاربران تبلت‌های اندرویدی را به خوبی به محصولات خودشان جذب کنند. سامسونگ یکی از این سازندگان است و به طور دائمی در حال طراحی و معرفی تبلت‌های جدید به بازار است. در روزهای اخیر گزارش‌هایی مبنی بر احتمال وجود نسخه لایت از تبلت سامسونگ Galaxy Tab S7 منتشر شد. حالا یک تبلت مرموز این برند در پایگاه بنچمارک Geekbench دیده شده است. با توجه به مشخصات این محصول، به نظر نمی‌رسد که به خانواده Galaxy Tab S7 متعلق باشد. این تبلت جدید قطعا قیمت مناسبی خواهد داشت.

به نظر می‌رسد که سامسونگ در حال تدارک موج جدیدی از گوشی‌های میان رده و تبلت‌های تازه است. این تبلت سامسونگ هم به بخش پایین رده تعلق دارد و از تراشه داخلی مدیاتک Helio P22T قدرت می‌گیرد. تراشه سری Helio P22 دارای هسته‌های پردازشی Cortex-A53 است که از بهترین هسته‌های پردازشی ARM به شمار نمی‌رود اما همچنان عملکرد قابل قبولی در حد میان رده سطح پایین ارائه می‌کند.

این تبلت جدید سامسونگ با شناسه SM-T225 طراحی شده است و بر اساس اطلاعات Geekbench از مدیاتک MT8768WT قدرت می‌گیرد. تبلت سامسونگ در این آزمون توانسته است امتیازهای ۸۱۰ و ۳۴۳۹ را در تست‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای کسب کند. البته این بنچمارک نسخه ۴٫۰ است و نتایج در نسخه ۵٫۰ کمتر خواهد بود. نکته حالب توجه دیگر اینکه سیستم عامل این تبلت سامسونگ به طور پیش فرض اندروید ۱۱ به همراه رابط کاربری One UI 3.1 است.