کمپانی کره‌ای ال جی دیگر به اندازه گذشته در بخش گوشی و تبلت هوشمند مورد توجه نیست. این سازنده حالا دیگر تأثیر معناداری در این صنعت نمی‌گذارد اما همچنان قصدی هم برای لغو تولید این محصولات ندارد و فعالیتش را هرچند کم‌رنگ ادامه می‌دهد. بر اساس گزارش اخیر از خبرگزاری XDA Developers کمپانی کره‌ای ال جی یک مدل تبلت جدید را در دست توسعه دارد. این تبلت جدید LG G Pad 5 نام دارد و قرار است به پردازنده داخلی سه سال پیش ، کوالکام اسنپدراگون ۸۲۱، مجهز شود. تبلت هوشمند ال جی علاوه بر پردازنده داخلی مذکور به پنل نمایش ۱۰٫۱ اینچی با پشتیبانی از وضوح تصویر فول اچ دی مجهز می‌شود.

گوگل چندی پیش ادعا کرد که در حال حاضز تعداد ۱۷۵ میلیون دستگاه تبلت هوشمند اندرویدی در بازار وجود دارد. این تعداد بسیار زیاد است اما همچنین باید در نظر داشته باشید که اغلب تبلت‌های اندرویدی موجود در بازار ارزان و میان رده هستند. با این وجود تعداد تبلت‌های اندرویدی سطح بالا و پرچمدار بسیار کم است. اغلب تبلت‌های اندرویدی رایج از پردازنده‌های قدیمی قدرت می‌گیرند و بدین ترتیب اصلا عجیب نیست که کمپانی کره‌ای ال جی هم قصد داشته باشد تبلت جدید میان رده خود را با پردازنده‌ای که سه سال از عمرش می‌گذرد، معرفی کند.

تبلت - تبلت جدید - تبلت هوشمند - قیمت تبلت - خرید تبلت - علاالدین - مجتمع تجاری علاالدین - پاساژ علاالدین
تبلت – تبلت جدید – تبلت هوشمند – قیمت تبلت – خرید تبلت – علاالدین – مجتمع تجاری علاالدین – پاساژ علاالدین

تبلت جدید و ارزان قیمت LG G Pad 5 چندی پیش مجوزهای لازم گوگل خود را دریافت کرد. داده‌ها نشان می‌دهد که این تبلت هوشمند با شناسه LM-T600L توسعه یافته است و از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۲۱ هم قدرت می‌گیرد. تبلت مذکور با پنل نمایش ۱۰٫۱ اینچی و وضوح تصویر ۱۹۲۰ در ۱۲۰۰ طراحی شده است و از امکان پرداخت موبایلی NFC پشتیبانی می‌کند. با توجه به تصاویر رندر منتشر شده و منتسب به تبلت جدید ال جی باید اشاره کنیم که LG G Pad 5 همچنین حاشیه‌های ضخیمی اطراف نمایشگر خود دارد. در حال حاضر تصویری از پنل پشتی این دستگاه در دست نیست.