مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد امور اپل، در ماه ژوئن درباره برنامه‌های این سازنده در زمینه ایجاد تغییراتی در تبلت‌های نسل آینده آیپد پرو صحبت کرد. او انتظار دارد که در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ آیپد ایر ۲۰۲۰ معرفی شود و البته روند تأمین قطعات آن هم از سه ماهه سوم در پیش گرفته شود. از آنجا که اپل قصد دارد استراتژی محصول جدید در پیش بگیرد و پیش از این هم شاهد رونمایی این غول کوپرتینویی از iPhone SE 2020 بودیم، ممکن است نسل جدید آیپد ایر ۲۰۲۰ به قیمت ۴۹۹ دلار رونمایی شود.

از طرفی هم تبلت جدید آیپد پرو ۲۰۲۰ قرار است با بهبودهای چشمگیر شامل پردازنده پرقدرت A13 Bionic و همچنین نمایشگر بزرگ ۱۰٫۸ اینچی توسعه پیدا کند. همچنین براساس شایعه‌های اخیر، تبلت جدید آیپد ایر ۲۰۲۰ ممکن است اولین تبلت اپل باشد که به جای پورت لایتنینگ به پورت ارتباطی USB-C مجهز می‌شود.

اپل-تبلت-تبلت هوشمند-تبلت اپل-پاساژ علاالدین

برنامه اپل برای رونمایی از آیپد ۱۰٫۸ اینچی و آیپد مینی ۸٫۵ اینچی در سال ۲۰۲۱

مینگ چی کو پیش از این هم در یادداشتی به برنامه احتمالی اپل برای معرفی آیپدهای آینده اشاره کرده بود. او ادعا کرد که این سازنده یک آیپد ۱۰٫۸ اینچی در سال ۲۰۲۰ معرفی می‌کند و پس از آن در سال ۲۰۲۱ از آیپد ۸٫۵ اینچی مینی خود پرده برمی‌دارد.

البته او به طور مشخص نگفت که آیا آیپد ۱۰٫۸ اینچی نسخه جدیدی از آیپد ۱۰٫۲ اینچی یا آیپد ایر ۱۰٫۵ اینچی است، اما اذعان داشت که آیپد جدید ۸٫۵ اینچی جانشین آیپد مینی فعلی خواهد بود. اپل آخرین نسخه از تبلت هوشمند آیپد مینی خود را در مارس ۲۰۱۹ معرفی کرد که از پردازنده داخلی A12 Bionic، دوربین جلوی به روزرسانی شده و هچنین قلم استایلوس اپل پشتیبانی می‌کرد.