روز گذشته مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ در بلاگ خود به افتخارات و دستاوردهای این کمپانی در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد و در انتهای آن تایید کرد که گوشی جدید و پرچمدار Galaxy S21 در ژانویه سال آینده با پشتیبانی از قلم S معرفی می‌شود.

احتمالا پشتیبانی از قلم استایلوس تنها به مدل پیشرفته و سطح بالای Galaxy S21 Ultra محدود می‌شود و شاید پس از آن شاهد افزوده شدن این امکان به گوشی‌های خانواده Z با طراحی منعطف هم باشیم. اما در هر صورت این مقام ارشد فعلا جزئیات تصمیم سامسونگ را افشا نکرده است.

با توجه به شایعه‌های مبتنی بر پایان زندگی خانواده گلکسی نوت، سامسونگ قصد دارد بیشتر روی توسعه و معرفی گوشی‌های تاشو و منعطف تمرکز کند. همچنین گفته می‌شود که ممکن است سال آینده چهار مدل گوشی سامسونگ از خانواده Galaxy Z منعطف روانه بازار شود. بدین ترتیب با پایان دوران برای گلکسی نوت و افزوده شدن استایلوس به گلکسی اس و همچنین مدل‌های منعطف شاهد ورود پرچمداران نوین سامسونگ خواهیم بود.

برخی گزارش‌ها اشاره دارند که گوشی سامسونگ Galaxy S21 Ultra به لنز استاندارد ۱۰۸ مگا پیکسلی مجهز می‌شود و همچنین قابلیت بزرگنمایی در لنز پریسکوپ آن تا ۱۰ برابر افزایش می‌یابد. انتظار می‌رود رویداد آنپکد سامسونگ اواسط ژانویه برگزار شود و چند هفته پس از آن هم شاهد ورود خانواده گوشی جدید Galaxy S21 به بازار باشیم.

در سال ۲۰۲۱ همچنین انتظار می‌رود که قابلیت‌های هوش مصنوعی در دستگاه‌های برند سامسونگ توسعه یابد تا بتواند عملکرد کلی آن‌ها را بهبود ببخشد.