در ماه اکتبر معمولا شاهد معرفی گوشی‌های هوشمند جدید و متعددی هستیم. در اکتبر امسال هم انتظار داریم خانواده گوشی جدید آیفون ۱۲ و وان پلاس ۸T معرفی شود. گزارش‌های بسیاری درباره گوشی جدید وان پلاس منتشر شده و به احتمال رونمایی این سازنده چینی از دو مدل گوشی ۸T و ۸T پرو اشاره کرده است. از طرفی حالا مدیر عامل کمپانی سازنده تایید کرده است که تنها یک مدل استاندارد معرفی می‌شود. او همچنین به برخی موارد کلیدی درباره گوشی جدید وان پلاس ۸T اشاره کرده است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

بسیاری از شایعه‌های پیشین به احتمال معرفی دو گوشی جدید وان پلاس به نام‌های ۸T و ۸T پرو اشاره کرده بودند اما بسیاری از کارشناسان دنیای فناوری این اطلاعات را رد کردند. همچنین چندی پیش وان پلاس گوشی جدید خود را به طور مختصر تبلیغ کرد و این گوشی دوباره به خبرهای داغ روز بازگشت اما این بار اغلب کارشناسان مدعی شدند که احتمالا نسخه استاندارد در کار نیست و وان پلاس تنها از گوشی پیشرفته ۸T Pro رونمایی می‌کند. حالا در نهایت مدیر عامل وان پلاس در پلتفرم اجتماعی Weibo تایید کرده است که این سازنده در تاریخ ۱۴ اکتبر (۲۳ مهر) از گوشی جدید خود به نام وان پلاس ۸T پرده برمی‌دارد.

گوشی جدید وان پلاس ۸T جانشین ۸ پرو نمی‌شود

او در مطلب خود تایید کرد تنها یک مدل وان پلاس ۸T معرفی می‌شود و این مدل هم قطعا جانشین تازه برای گوشی هوشمند وان پلاس ۸ پرو نخواهد بود. بدین ترتیب منطقی به نظر می‌رسد که گوشی جدید ۸T جایی در میان ۸  و ۸ پرو قرار گیرد. به عبارت دیگر، این مقام رسمی اعلام کرد کاربرانی که مایل به استفاده از گوشی مدل پرو هستند، بهتر است گوشی هوشمند وان پلاس ۸ پرو را تهیه کنند. او در ادامه تایید کرد که کمپانی وان پلاس به طور سالانه یک گوشی هوشمند سطح بالا معرفی می‌کند.

وان پلاس-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

پیش از این هم بسیاری کارشناسان حوزه موبایل توصیه کرده بودند که وان پلاس بهتر است سالانه تنها یک گوشی پرچمدار سطح بالا معرفی کند زیرا با فاصله ۶ ماه از زمان معرفی دو نسل متفاوت، نمی‌توان تغییرات و بهبودهای چشمگیری را انتظار داشت. حالا می‌دانیم که وان پلاس ۸T جانشین گوشی هوشمند ۸ پرو نمی‌شود اما همچنان قرار است که با به روزرسانی‌هایی همراه باشد. انتظار داریم که وان پلاس گوشی جدید خود را با نرخ تازه سازی بالاتر و همچنین جدیدترین تکنولوژی شارژ سریع خودش عرضه کند. از طرفی هم ممکن است که وان پلاس ۸T معایبی داشته باشد و در این میان می‌توانیم به پشتیبانی نکردن از امکان شارژ بی سیم، دوربین باکیفیت فوق عریض و تله فوتو و همچنین نبود مجوز IP اشاره کنیم.

در حال حاضر همچنین مشتاقیم بدانیم وان پلاس گوشی جدید خودش را چگونه قیمت گذاری می‌کند؛ اهمیت این موضوع مخصوصا زمانی مشخص می‌شود که توجه کنید بازار موبایل از گوشی‌های ارزشمند اقتصادی مانند Samsung Galaxy S20 FE پر شده است. بدین ترتیب وان پلاس مجبور می‌شود دوباره با قیمت گذاری مناسب خود بازار را دچار شوک کند. همچنین در رویداد معرفی انتظار داریم که محصولات بیشتری ازجمله یک گوشی جدید میان رده Nord، هدفون‌های بی سیم و همچنین ساعت هوشمند معرفی شود.