انتظار می‌رود کمپانی گوگل در خلال ماه‌های آینده از گوشی جدید پیکسل ۵ خود رونمایی کند. اما نکته جالب اینکه برخلاف نسل قبلی، گزارش‌های زیادی در این باره منتشر نشده است. در فوریه گذشته یک تصویر رندری از این گوشی جدید منتشر شد که دوربین اصلی سه گانه را در طراحی آن به نمایش می‌گذاشت. از طرفی هم تصویر رندر جدیدی که منتشر شده است، با آنچه قبلا دیده بودیم تفاوت بسیاری دارد. تصاویر رندری متعددی اخیرا منتسب به گوشی جدید گوگل پیکسل ۵ ایکس ال در slashleaks  منتشر شد. این تصویر رندری درواقع قاب محافظ شفاف مربوط به گوشی جدید گوگل را نشان می‌دهد. همین قاب شفاف می‌تواند نکته‌های جالبی را درباره طراحی گوشی پیکسل ۵ ایکس ال بیان کند.

در ابتدا باید بگوییم که با توجه به تصاویر رندری جدید، گوشی جدید گوگل پیکسل ۵ ایکس ال همچنان به حسگر تشخیص اثرانگشت در پنل پشتی مجهز می‌شود زیرا بریدگی دایره شکلی برای این حسگر در پنل پشتی در نظر گرفته شده است و بسیار شبیه به نسل قبلی به نظر می‌رسد. علاوه بر این، ظاهرا گوشی گوگل پیکسل ۵ ایکس ال جک هدفون ۳٫۵ میلی متری خود را در بدنه حفظ کرده است در حالی که می‌دانیم این روزها ویژگی مذکور از طراحی اغلب گوشی‌های سطح بالای بازار حذف شده است. از طرف دیگر هم گوگل جک هدفون را از طراحی بدنه گوشی هوشمند پیکسل ۴ ایکس ال خود حذف کرد و به همین خاطر بازگشت این پورت ارتباطی در پیکسل ۵ ایکس ال کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

گوگل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

گمانه زنی شده است که گوگل به منظور کاهش هزینه ساخت از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ در توسعه گوشی جدید پیکسل ۵ استفاده نمی‌کند. به جای پردازنده مذکور، ممکن است شاهد تعبیه پردازنده میان رده اسنپدراگون ۷۶۵G  در تازه‌ترین محصول گوگل باشیم. پیکسل ۵ ایکس ال به عنوان تازه‌ترین عضو پیکسل‌های گوگل از شبکه ارتباطی ۵G پشتیبانی می‌کند و همچنین اولین گوشی گوگل است از شبکه ارتباطی مذکور بهره مند می‌شود.

پیش بینی طراحی ظاهری گوشی جدید پیکسل ۵ ایکس ال

بر اساس گزارش‌های قبلی، گوشی جدید گوگل پیکسل ۵ ایکس ال از همان نمای پنل پشتی مات و همچنین ماژول دوربین براق برخوردار است. علاوه بر این، گوشی‌های پیکسل گوگل برای اولین بار به دوربین سه گانه اصلی مجهز می‌شوند اما هنوز طراحی دقیق و جزئیات این دوربین مشخص نیست.