یک کاربر پلتفرم توییتر با نام کاربری apple__idesigner تصاویر رندری تقریبا معتبری را منتسب به گوشی جدید اپل آیفون ۱۲ پرو منتشر کرده است. این تصاویر همچنین با شایعه‌‌ها و گزارش‌هایی که اخیرا در این باره منتشر شده بود در یک راستا قرار دارد و بدین ترتیب آنچه در ادامه مطلب مشاهده می‌کنید قرار است در ماه اکتبر رسما رونمایی شود.

گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو (و درواقع همه مدل‌های خانواده آیفون ۱۲) از نظر طراحی ظاهری با گوشی اپل آیفون ۴ و آیفون SE مخصوصا در قالب کلی و قاب بدنه بسیار مشابه است. اما در این گوشی جدید جای دکمه خانه خالی است و همچنین ماژول دوربین اصلی آن از چند لنز بهره می‌برد. همچنین گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو علاوه بر ۳ لنز مجزا در این دوربین به حسگر LiDAR مجهز می‌شود.

آیفون ۱۲ سپتامبر امسال معرفی نمی‌شود

اپل تایید کرده است که رویداد محصول تازه‌اش ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) برگزار می‌شود. این سازنده به طور رسمی اعلام نکرده است که کدام محصولات جدید در این رویداد رونمایی می‌شوند اما فهرست این محصولات در فضای وب فاش شده است. از طرفی یک افشاگر مدعی شده است که علیرغم حضور گوشی جدید آیفون ۱۲ در این فهرست، خانواده مذکور در رویداد ماه سپتامبر معرفی نخواهد شد.

درواقع تنها به چهار محصول جدید در این رویداد سپتامبر اشاره شده است. این محصولات شامل ساعت هوشمند جدید اپل واچ ۶، ساعت هوشمند ارزان قیمت اپ واچ SE، آیپد ایر ۴ و همچنین آیپد ۸ اقتصادی می‌شود. تنها همین چهار محصول تا چند روز آینده رونمایی می‌شوند و در رویداد سپتامبر اپل دیگر از معرفی ایرپادهای فول سایز بی سیم و آیفون جدید خبری نیست.

بر اساس شایعه‌ها، رویداد محصول مخصوص گوشی جدید آیفون ۱۲ در ماه اکتبر برگزار می‌شود. همچنین پیش فروش از ۱۶ اکتبر آغاز می‌شود و گوشی‌ها به ترتیب از یک هفته پس از آن عرضه می‌شوند.

کمپانی اپل همچنین روند تولید انبوه گوشی جدید آیفون ۱۲ خود را هم آغاز کرده است. این سازنده در نظر دارد تا پایان سال جاری مبلادی تعداد ۸۰ میلیون دستگاه گوشی جدید آیفون ۱۲ تولید کند و تولید باقی آن را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ از سر بگیرد. همچنین در این میان ۴۰درصد تعداد مذکور به تولید گوشی جدید و پرچمدار سطح بالای آیفون ۱۲ پرو مکس تعلق دارد.