اگر همه چیز مانند گذشته پیش برود، کمپانی اپل در سپتامبر امسال از سری گوشی جدید آیفون ۱۳ رونمایی می‌کند. برخی منابع گزارش کرده‌اند که امسال شاهد تغییرات و به روزرسانی‌های چشمگیری در این نسل تازه نخواهیم بود. البته در هر صورت بهبودهایی در طراحی ظاهری و کانفیگ داخلی اعمال می‌شود. حالا تصویری منتسب به گوشی جدید آیفون ۱۳ منتشر شده و پنل پشتی آن را به نمایش گذاشته است.

با توجه به این تصویر شاهد هستیم که طراحی کلی در گوشی جدید آیفون ۱۳ شبیه به نسل قبلی دیده می‌شود. این تصویر گوشی جدید اپل را به همان رنگ آبی دریایی نسل قبلی به نمایش گذاشته است. علاوه بر این ماژول دوربین اصلی هم مانند نسل قبلی مربع شکل است اما سطح این مدل ظاهرا از متریال مشکی جدیدی ساخته شده است. این روکش شیشه‌ای مشکی و تازه کمک می‌کند طراحی دوربین با سطح پنل پشتی یکدست‌تر دیده شود. علاوه بر این برخی منابع مدعی شده‌اند که جنس به کار رفته در روکش ماژول تازه، در مقایسه با نسل قبلی بهتر است و میزان حفاظت بالاتری دارد.

اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

میزان بیرون زدگی دوربین اصلی در پنل پشتی گوشی جدید اپل بیشتر شده که نشان از بهبودهای احتمالی بیشتر است. بر اساس گزارش‌های قبلی، طراحی گوشی جدید آیفون ۱۳ اساسا همان گوشی اپل آیفون ۱۲  است. این گوشی جدید همان نمایشگر تمام صفحه و فریم میانی تخت را به همراه ناچ دارد اما گفته می‌شود که ناچ در گوشی جدید آیفون ۱۳ کوچکتر خواهد بود.

اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

اپل همچنین قصد دارد پنل نمایش را در گوشی جدیدش به Samsung LTPO بهبود دهد که از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی هم پشتیبانی می‌کند. بدین ترتیب گوشی جدید آیفون ۱۳ اولین گوشی برند اپل با پشتیبانی از نرخ تازه سازی ۱۲۰ خواهد بود.

علاوه بر این تراشه داخلی تازه A15 Bionic درون این خانواده پرچمدار تعبیه می‌شود که از تکنولوژی ارتباطی WiFi 6E هم پشتیبانی می‌کند. پیش بینی می‌شود که نمایشگر و دوربین اصلی نکته‌های اصلی در تغییرات کلی گوشی جدید آیفون ۱۳ باشند. نسخه سطح بالای این خانواده احتمالا حدود ۱۹۰۰ دلار قیمت گذاری خواهد شد.