مشخصات

چند ماه است که اخبار گوگل پیکسل ۶ در حال درز کردن است و حتی علاوه بر مشخصات احتمالی سخت افزاری طراحی کلی آن نیز درز کرده بود. تا این که طی چند هفته اخیر گوگل تصمیم به تبلیغات این گوشی گرفت. از این رو در تبلیغات ویدیویی گوگل و عکس هایی که به روی دیوار برخی شهر ها منتشر شده می توان ظاهر درز کرده احتمالی گوگل را تایید کرد. 

معرفی پیکسل های ۶

اما دیروز یک اکانت توییتری معروف تصاویری از صفحه معرفی پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو منتشر کرده است. این تصاویر اسکرین شات عمودی کل صفحه سایت گوگل از این دو دستگاه است. اسکرین شات های منتشر شده کیفیت پایینی دارد، اما چون از تمام صفحه محصول گوگل است می توان تمام اطلاعاتی که قرار است گوگل درباره این دستگاه در ۲۷ مهر ماه بگوید را مشاهده کرد. چند روز پیش هم گوگل زمان رسمی معرفی این دو دستگاه جدید خود را اعلام کرد. به وقت تهران ساعت ۸:۳۰ شب ۲۷ مهر ماه باید منتظر معرفی این دو گوشی پرچم دار باشیم.

مشخصات پیکسل ۶

طبق افشا های قبلی و اطلاعات جدید درز کرده، امسال گوگل بنا به استفاده از پردازنده های کواللکام در پرچم دار های خود ندارد و از پردازنده خود در این دستگاه ها استفاده می کند. گوگل پردازنده جدید خود را تنسور نامیده است و ادعا دارد که نسبت به پیکسل ۵ که از پردازنده اسنپدراگون ۷۶۵ استفاده می کرد، ۸۰ درصد عملکرد بهتری دارد. 

قابلیت ها

همچنین به لطف قدرت این پردازنده امسال گوگل قرار است از قابلیت جدیدی به نام “Magic Eraser” معرفی کند. شما با استفاده از این قابلیت می توانید به صورت خودکار برخی اشیا را از عکس حذف کنید. همچنین قرار است با کمک این پردازنده قدرتمند قابلیت “Face Unblur” نیز کار کند. با کمک این ویژگی نیز می توانید تاری تصاویر در چهره را کاهش دهید تا تصاویر شفاف تر و واضح تر باشد. با توجه به این قابلیت ها باید ممنون هوش مصنوعی به کار رفته در این پردازنده نیز باشیم. چرا که این قابلیت ها فقط به لطف تراشه هوش مصنوعی قدرتمند امکان پذیر است. 

دوربین

درباره ستاپ دوربین پیکسل ها نیز باید گفت که پیکسل ۶ دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی به همراه دوربین ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید دارد. که سنسور اصلی آن نسبت به نسل گذشته خود تا ۱۲۰ درصد جذب نور بهتری خواهد داشت. ستاپ دوربین مدل پرو نیز مجهز به دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی و لنز تله فوتو ۴۸ مگاپیکسلی خواهد بود. لنز اوترا واید مدل پرو هم ۱۲ مگاپیکسلی است و تا ۴ برابر زوم اپتیکال و ۲۰ برابر زوم دیجتال را در اختیار کاربر قرار می دهد. گوگل امسال نام این قابلیت را Super Res قرار داده است و باید دید با زوم دیجیتال عادی چه تفاوتی خواهد داشت.

دوربین سلفی

دوربین سلفی پیکسل ۶ پرو نیز از زاویه دید ۹۴ درجه بهره می برد اما اطلاعات دقیقی از دوربین سلفی پیکسل  هنوز در دسترس نیست. 

علاوه بر این گوگل قابلیت Adaptive Battteryرا معرفی کرده که با استفاده از آن تا ۴۸ ساعت می توان از دستگاه استفاده کرد. گواهینامه IP68 نیز در برابر نفوذ گرد و غبار و آب این دستگاه ها را یاری می دهد.

صفحه نمایش

همچنین می دانیم که مدل پرو از صفحه نمایش ۶.۷ اینچی ۱۲۰Hz بهره می برد که نوید بخش یک تجربه روان در کار کردن با صفحه نمایش است. البته در مورد باتری دهی این مدل نیز می توان گفت که تا یک روز را در استفاده از شبکه ۵G دوام خواهد آورد و میانگین مصرف باتری ۳۴ ساعتی دارد. این عدد فوق العاده است.

درباره سرعت شارژ نیز باید گفت که تا ۵۰ درصد باتری را با شارژر ۳۰ واتی می توانید در ۳۰ دقیق شارژ کنید. با پیکسل استند نیز می توانید از شارژ بیسیم ۲۳ واتی استفاده کنید.

همچنین تصاویر زمینه این پرچم دار نیز منتشر شده که می توانید در زیر آن ها را ببینید:

مشخصات منتشر شده

در مجموع با مشخصات منتشر شده می توان گفت که پیکسل های امسال دستگاه هایی هستند که نسبت به گذشته ارزش خرید بیشتری دارند. گرچه باید هنوز منتظر معرفی جزییات و ویژگی های کامل این دستگاه ها باشیم و تصمیم گیری درباره ارزش خرید نیز نیاز به دانستن قیمت دارد که در این مورد هم باید تا ۲۷ مهر ماه منتظر باشیم.

نظر شما درباره گوشی های گوگل چیست؟ به نظر شما این دستگاه ها چقدر می توانند کاربران را برای خرید خود قانع کنند؟