گوگل به  کاربران خود می گوید

گوگل به  کاربران خود می گوید باید ظرف چند هفته آتی منتظر انتشار نسخه ماندگار اندروید ۱۲ باشند. اگرچه این شرکت گوگل تاریخ دقیقی را به مخاطبان اعلام نکرده اما طبق جدیدترین خبر درز شده، احتمالا نسخه ماندگار این سیستم عامل در تاریخ ۱۲ مهر ماه در اختیار کاربران گوشی‌های پیکسل قرار می‌گیرد.

نسخه ماندگار
نسخه ماندگار

این اواخر اسنادی منتشر شده

این اواخر اسنادی منتشر شده که نشان می‌دهد گوگل چه زمانی تایید بیلدهای نرم‌افزاری بر اساس اندروید ۱۰، اندروید ۱۱ و اندروید ۱۲ را متوقف می‌سازد. بر اساس این اسناد ، کد منبعی که اندروید ۱۲ در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۲۱ (۱۲ مهر ۱۴۰۰) مواجه می شود. این کد منبع در پروژه اپن سوررس اندروید (AOSP) نشر می دهد و به احتمال زیاد انتشار آن با انتشاربه روز رسانی نسخه ماندگار اندروید ۱۲ برای گوشی‌های پیکسل همزمان رخ خواهد داد.

گوگل..

گوگل برای اینکه ازتولیدکنندگان محصولات خود مطمئن شود که نسخه‌های قدیمی اندروید را به بازار نمی‌فرستند، تایید نسخه‌های قدیمی اندروید را متوقف خواهد کرد. به‌علاوه، وقتی کد منبع از یک نسخه خاص اندروید منتشر می‌شود، شمارش معکوس برای پایان پنجره زمانی تایید آن نسخه آغاز می‌گردد.

تاریخ انتشار اندروید

کد منبع اندروید ۹ پای در تاریخ ۶ اوت ۲۰۱۸ (۱۵ مرداد ۱۳۹۷) منتشر شد. گوگل  همان روز نسخه ماندگار این سیستم عامل برای دو نسل اول گوشی‌های پیکسل را روانه بازار کرد. اندروید ۱۰ در تاریخ ۳ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۲ شهریور ۱۳۹۸)در دست کاربران پیکسل قرار گرفت و کد منبع آن همان روز روی AOSP آپلود شد. پارسال هم کد منبع اندروید ۱۱ در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۲۰ (۱۸ شهریور ۱۳۹۹) کمی بعد از منتشر شدن  این سیستم عامل برای کاربران پیکسل به اشتراک گذاشته شد

در نهایت

درنهایت، به احتمال زیاد می‌توانیم بگوییم گوشی‌های پیکسل امسال در تاریخ ۱۲ مهر نسخه ماندگار اندروید ۱۲ را دریافت خواهند کرد. البته هنوز تغییر در این برنامه زمانی وجود دارد و گوگل به طور رسمی  چیزی اعلام نکرده است. احتمال می دهیم اندروید ۱۲ تغییرات بسیار زیادی نسبت به نسخه‌های قبلی را ارئه می دهد و یکی از مهم‌ترین امکاناتی که گوگل سال‌های اخیر در اختیار کاربران گذاشته است.

شرکت اندروید

شرکت اندروید ۱۲ بتا ۴٫۱ را کنار می گذارد. همانطور که از نامش پیداست ، این یک به روز رسانی نسبتاً جزئی است که به سادگی مشکلات راه اندازی اصلی بتا را برطرف می کند. کمی بیش از ۶ مگابایت ، معمولا این مشخص است که یک حرکت بزرگ رو به جلو نیست.

تا کنون ، ما هیچ تغییر چشمگیری در سیستم عامل فعلی مشاهده نکرده ایم که قبلاً در نسخه بتا ۴ اندروید ۱۲ مشاهده کرده بودیم. بنابراین ، ما تمایل داریم که با نزدیک شدن به کاندیدای انتشار ، این آخرین به روزرسانی دارای اشکال است برای اندروید ۱۲٫

تنظیمات اندروید

اگر گوشی Pixel با Android 12 دارید ، کافی است به تنظیمات> System> System Update بروید تا این نسخه جدید را دریافت کنید. اگر گوشی Pixel پشتیبانی شده دارید و می خواهید جدیدترین نسخه Android را به تصویر بکشید ، دستورالعمل هایی در اینجا داریم که باید انجام دهید.

ما انتظار داریم گوگل اندروید ۱۲ را به شکل ماندگار خود از اوایل تا اواسط سپتامبر راه اندازی کند.