اگر شما هم منتظر بودید که سونی در خلال برگزاری نمایشگاه بین المللی CES 2020 جزئیات جدیدی را درباره پلستیشن ۵ به اشتراک بگذارد، احتمالا ناامید خواهید شد. تنها مورد که یکی از مقامات ارشد سونی درباره کنسول بازی جدید این برند تأیید کرده، لوگوی آن است که می‌توانید کمی بالاتر آن را مشاهده کنید. این لوگو بسیار شبیه به لوگوی پلستیشن ۴ به نظر می‌رسد و در آن تنها عدد ۴ به ۵ تبدیل شده است.

این مقام رسمی سونی همچنین به جمع بندی برخی مشخصات پلستیشن ۵ پرداخت که قبلا هم گزارش‌هایی درباره آن‌ها منتشر شده بود. در این میان می‌توان به صدای سه بعدی اشاره کرد که مارک سرنی، معمار سیستم‌های پلستیشن، هم قبلا در مصاحبه خودش با Wired در سال گذشته به آن اشاره کرده بود. او علاوه بر تریگرهای سازش پذیر و واکنش‌های لرزشی در کنترلر DualShock به ظرفیت SSD بسیار پرسرعت اشاره کرد که قرار است تاخیر در بارگذاری صفحه را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

لوگوی PS5

سونی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

متاسفانه هنوز تصویری رسمی از کنسول پلستیشن ۵ ندیده‌ایم؛ اما کمپانی مایکروسافت طراحی کنسول خود را رسانه‌ای کرده و همچنین کانکتورهای آن را هم عرضه کرده است.

از طرف دیگر هم کمپانی سونی آمار چشمگیری را از فروش موفقیت آمیز پلستیشن ۴ منتشر کرده است. این سازنده توانسته است تعداد ۱۰۶ میلیون دستگاه از کنسول پلستیشن ۴ و ۵ میلیون دستگاه پلستیشن VR را به فروش برساند. حدود ۱۰۳ کاربر فعال ماهانه وجود دارد و ۳۹ میلیون در PS Plus عضو هستند. در بخش بازی‌ها هم ۱٫۱۵ میلیارد بازی به فروش رسیده است.

شایان ذکر است که کنسول جدید پلستیشن ۵ می‌تواند همه بازی‌های مربوط به پلستیشن ۴ را اجرا کند و همچنین صحبت‌هایی شده است که از برخی بازی‌های قدیمی‌تر و نسل‌های قدیمی هم پشتیبانی کند. در هر صورت فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم جزئیات رسمی در ماه‌های آینده چه خواهد بود. سونی تأیید کرده است که پلستیشن ۵ در تعطیلات رسمی سال نوی ۲۰۲۰ عرضه می‌شود.