کوالکام چند روز پیش نسخه تازه پردازنده موبایلی و پرچمدار خود را به نام اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس و به عنوان نسخه بهبودیافته از اسنپدراگون ۸۵۵ رسما معرفی کرد. مدت کوتاهی هم پس از آن ایسوس از گوشی گیمینگ خود تحت عنوان ROG Phone 2 به عنوان اولین گوشی مجهز به اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس رونمایی کرد. حالا ظاهرا نوبت به شیائومی رسیده است تا از اولین گوشی اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس خود پرده بردارد. این کمپانی چینی با انتشار تیزری رسمی تأیید کرد که ۳۰ جولای (۸ مرداد) از گوشی گیمینگ خود تحت عنوان Black Shark 2 Pro رونمایی خواهد کرد.

بدین ترتیب گوشی شیائومی Black Shark 2 Pro دومین گوشی هوشمندی خواهد بود که با پردازنده اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس معرفی می‌شود. اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس تنها از دو جهت با اسنپدراگون ۸۵۵ متفاوت است. این پردازنده از هسته‌های Kryo 485 CPU با قدرت فرکانس حداکثر ۲٫۹۶ گیگاهرتز بهره می‌برد و همچنین پردازنده گرافیکی Adreno 640 GPU آن ۱۵ درصد بهبود یافته است.

علاوه بر این موضوع مدیر عامل برند بلک شارک اعلام کرد که گوشی گیمینگ Black Shark 2 Pro با استفاده از سیستم خنک کننده مایع بعلاوه برنامه عملکردی درونش می‌تواند بیشترین بهره‌وری را از اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس کسب کند و توانایی بالقوه این پردازنده تازه را محقق سازد.

از همه مهم‌تر آنکه سرعت لمسی در گوشی گیمینگ Black Shark 2 Pro به شکل قابل توجهی بهبود می‌یابد. مدیر عامل بلک شارک در این باره اعلام کرده که سرعت لمس در گوشی Black Shark از نسل اول تا کنون به ۴۳٫۵ میلی ثانیه رسیده است و در این بخش بازار در رتبه اول قرار دارد. همچنین سرعت لمسی در Black Shark 2 Pro بیشتر از نسل قبلی خواهد بود. به طور کلی باید بگوییم که گوشی گیمینگ Black Shark 2 Pro ظاهرا از مشخصات فنی و توانمندی‌های چشمگیری برخوردار است و به همین خاطر بی‌صبرانه منتظر معرفی رسمی‌اش هستیم.