بخش عمده‌ای از بازار آسیا معتقد است که لایه سفارشی سازی نرم افزاری یکی از بهترین امکانات اکوسیستم شیائومی شناخته می‌شود. از طرفی هم این مورد ممکن است در برخی دیگر از بازارها و کشورها چندان برجسته دیده نشود زیرا کاربران از انواع رابط‌های کاربری متنوع بهره می‌برند. در هر صورت رابط کاربری نرم افزاری MIUI میلیون‌ها کاربر در سرتاسر جهان دارد. امروز برای کاربرانی که به دنبال تغییرات پیوسته در نرم افزار دستگاه خود هستند، خبر خوبی داریم. همه کاربرانی که در خلال چند هفته اخیر با نرم افزار رابط کاربری MIUI 11 همراه بوده‌اند، باید بدانند که به زودی MIUI 12 خواهد آمد و کمپانی شیائومی هم آن را رسماً تأیید کرده است.

شیائومی را باید یکی از بهترین کمپانی‌هایی بدانیم که به به روزرسانی نرم افزاری پوسته رابط کاربری خود اهمیت می‌دهد؛ هرچند یکی از سازندگانی به شمار می‌رود که نرم افزار ارتباطی و سیستم عامل را به طور جداگانه به روزرسانی می‌کند و ارتقا می‌بخشد. این موضوع شیائومی را قادر می‌سازد اغلب گوشی‌های ساخت خودش را و حتی دستگاه‌هایی که نمی‌توانند از اندروید ۱۰ پشتیبانی کنند هم مجهز به آخرین نسخه از رابط کاربری سفارشی سازی شده‌اش کند.

شیائومی در حال توسعه رابط کاربری MIUI 12

کمپانی شیائومی رسماً اعلام کرد که رابط کاربری نرم افزاری MIUI 12 وجود دارد و این سازنده در حال توسعه بخشیدن به آن است. این خبر با انتشار تصویری تأیید شده است که در آن لوگوی MIUI 12 به خوبی دیده می‌شود.

هنوز جزئیات دقیقی درباره این به روزرسانی نرم افزاری و تاریخ انتشار نهایی آن وجود ندارد، اما می‌توان گفت که این رابط کاربری تا اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس قرار خواهد گرفت.

کمپانی شیائومی در سال ۲۰۲۰ دیگر ۱۰ ساله می‌شد و به همین خاطر ممکن است که شاهد تغییرات چشمگیر طراحی در رویکردش باشیم.