پس از انتشار گزارش‌های مختلف درباره گوشی جدید گیمینگ شیائومی از برند بلک شارک، به نظر می‌رسد که حالا جزئیاتی از باتری این دستگاه هوشمند به تأیید رسیده است. گوشی جدید بلک شارک ۳ و یک نسخه پرو از آن قرار است به زودی در تاریخ ۳ مارس (۱۳ اسفند) رسما معرفی شوند. روز گذشته کمپانی شیائومی با انتشار یک تیزر تبلیغاتی به طور رسمی ظرفیت باتری این گوشی جدید را به همراه توان شارژ سریع آن به تأیید رساند.

پیش از این بسیاری از شایعه‌ها به باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی در این گوشی جدید شیائومی اشاره کرده بودند. از طرفی حالا اطلاعات رسمی جدید تأیید می‌کند که گوشی گیمینگ شیائومی بلک شارک ۳ باتری ۴۷۲۰ میلی آمپر ساعتی دارد. این میزان حدودا ۲۸۰ میلی آمپر ساعت کمتر از ظرفیت مورد انتظارمان است اما همچنان چشمگیر به نظر می‌رسد. این باتری همچنین از تکنولوژی شارژ پرسرعت ۶۵ واتی پشتیبانی می‌کند. بلک شارک ۳ اولین گوشی هوشمندی است که به این میران توان شارژ سریع مجهز می‌شود اما همچنین به نظر می‌رسد که رقم مذکور به تدریج به استانداردی جدید حداقل در میان گوشی‌های پرچمدار تبدیل شود. به زودی شاهد ارائه توان شارژ سریع ۱۰۰ واتی هم در گوشی‌های هوشمند پرچمدار خواهیم بود.

شیائومی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

سایر مشخصات فنی درون گوشی جدید شیائومی بلک شارک ۳ شامل نمایشگر کواد اچ دی پلاس و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز می‌شود. همچنین در این دستگاه شاهد تعبیه پردازنده داخلی اسنپدراگون ۸۶۵ خواهیم بود. بلک شارک ۳ از ۱۶ گیگابایت رم LPDDR5 بهره می‌برد و بر اساس شایعه‌های منتشر شده، کمپانی شیائومی آن را با همکاری غول بازی سازی به نام Tencent ساخته است. تنها چند روز دیگر تا رونمایی رسمی باقی مانده است و معتقدیم که در این روزها احتمالا جزئیات بیشتری از طراحی ظاهری و مشخصات فنی این گوشی منتشر خواهد شد.