به نظر می‌رسد که اپل مجبور شده است روند معرفی گوشی جدید و ارزان قیمت آیفون ۹ را به تعویق بیندازد زیرا مرحله تولید انبوه این گوشی iPhone SE 2 توسط کمپانی‌هاس سازنده مانند فاکس کان با مشکلاتی مواجه شده است. ظرفیت تولید این سازندگان با توجه به شیوع کرونا و مشکلاتی که این ویروس خطرناک ایجاد کرده، به کمتر از نصف رسیده است. این میزان حجم تولید مشخصا نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای بازار پس از عرضه رسمی باشد.

با توجه به منابع درون زنجیره تامین کمپانی اپل، این غول کوپرتینویی پیش از این در نظر داشت کنفرانس معرفی گوشی ارزان قیمت آیفون ۹ را در ماه مارس امسال برگزار کند. همچنین برخی ادعا می‌کردند که گوشی جدید اپل احتمالا از اواخر ماه مارس روانه بازار خواهد شد. از طرفی حالا با کاهش ظرفیت تولید، تاریخ معرفی هم به تعویق افتاده و تاریخ جدیدی برای آن هنوز اعلام نشده است.

با توجه به برنامه‌های قبلی کمپانی فاکس کان، این سازنده امیدوار است تا اواخر فوریه ۵۰ درصد از تولید را آماده کند و ۸۰ درصد از تولیدش را هم تا مارس برای چین مهیا سازد.

گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

این گوشی جدید اپل نمایشگر ۴٫۷ اینچی از نوع ال سی دی دارد و با پنل شیشه‌ای پشتی توسعه یافته است. گوشی جدید آیفون ۹ همچنین از پردازنده داخلی A13 Bionic که روی سری آیفون ۱۱ تعبیه شده است قدرت می‌گیرد. آیفون ۹ همچنین از ۳ گیگابایت رم LPDDR4X قدرت می‌گیرد و ۶۴ / ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی دارد. از نظر رنگ بندی هم انتظار می‌رود که این دستگاه در رنگ‌های خاکستری فضایی، نقره‌ای و قرمز روانه بازار شود.

به طور کلی می‌توان مدعی شد که آیفون ۹ درواقع نسخه جدیدی از آیفون ۸ است اما از پردازنده پیشرفته A13 قدرت می‌گیرد و ۳ گیگابایت رم دارد؛ هرچند سایر مشخصات آن با آیفون ۸ تقریبا یکسان است. همچنین نمای ظاهری آیفون ۹ از آیفون ۸ برداشت شده است. آیفون ۹ هم قرار است مانند مدل‌های قدیمی‌تر همچنان مجهز به دکمه خانه و امکان تشخیص اثرانگشت به کمک Touch ID روانه بازار شود.