بیپر اپلیکیشنی است که دسترسی به چت‌های ۱۵ پلتفرم مختلف را در یک صفحه ممکن می‌کند؛ در فهرست این پلتفرم‌ها نام تلگرام و واتساپ و آی‌مسیج و توییتر و اینستاگرام دیده می‌شود. اما برای استفاده از آن باید ماهانه ۱۰ دلار پرداخت کنید. نکته جالب درباره‌ی بیپر، پشتیبانی این اپلیکیشن از آی‌مسیج اپل (Apple iMessage) می‌باشد. آی‌مسیج به‌صورت رسمی فقط روی دستگاه‌های اپل قابل‌اجرا است و بسیاری از کاربران آیفون‌ها می‌گویند قابلیت‌های جذاب آی‌مسیج یکی از دلایلی است که باعث می‌شود آن‌ها مایل به استفاده از اندروید نباشند. میجیکوفسکی می‌گوید بیپر باعث می‌شود امکان اجرای آی‌مسیج روی سیستم‌های عامل اندروید و ویندوز و لینوکس فراهم شود؛ و بیپر برای دستیابی به این هدف به ترفندی خاص متکی می‌شود.

 

اگر دارای دستگاه مکی هستید که همیشه آنلاین است می‌توانید نسخه‌ی مک اپلیکیشن بیپر را دانلود و نصب کنید؛ دقیقا مشابه رویکردی که AirMessage استفاده می‌کند. اکنون نگاهی به این توییت از میجیکوفسکی بیاندازیم که البته تصویر ضمیمه‌ی آن را در زیر این پاراگراف می‌توانیم ببینیم. میجیکوفسکی در تصویر زیر ۵۰ دستگاه آیفون ۴S قدیمی را درون جعبه دارد که قرار است بازآفرینی شوند تا امکان استفاده از آن‌ها با بیپر وجود داشته باشد.

 

ظاهرا بیپر برپایه‌ی پروتکل پیام‌رسانی متن باز Matrix ساخته شده است. میجیکوفسکی می‌گوید رابطه‌ی بین بیپر با Matrix همچون رابطه‌ی بین جیمیل و ایمیل است. البته توجه داشته باشید که بیپر اپلیکیشنی متن باز محسوب نمی‌شود؛ اما «پل‌هایی» که بیپر را به دیگر سرویس‌های چت متصل می‌کنند، متن باز هستند. بیپر در به‌روزرسانی بعدی خود میزبان حالت تاریک (دارک مود) خواهد شد. بیپر دارای صندوق ورودی یکپارچه است و به شما امکان می‌دهد در بین چت‌های خود در تمامی ۱۵ پیام‌رسان جست‌و‌جو انجام دهید.

 

هدف کوتاه‌مدت بیپر این است که چت کردن با بقیه در چندین اپلیکیشن پیام‌رسان را به کار بسیار ساده‌تری تبدیل کند؛ بااین‌حال میجیکوفسکی می‌گوید امیدوار است درنهایت همه‌ی کاربران به‌جای اینکه از Matrix به‌عنوان پلی در بین سرویس‌ها استفاده کنند، برای چت کردن با دوستان و همکاران خود سراغ استفاده از خودِ این پلتفرم بروند. بیپر فعلا به‌صورت گسترده در دسترس قرار ندارد. بیپر می‌گوید کاربران علاقه‌مند برای دسترسی به این اپلیکیشن باید فرم خاصی را پر کنند تا بعدا دعوت‌نامه دریافت کنند. براساس اعلام رسمی، فهرست سرویس‌های تحت پشتیبانی بیپر شامل WhatsApp و Facebook Messenger و iMessage و (Android Messages (SMS و Telegram و Twitter و Slack و Hangouts و Instagram و Skype و IRC و Matrix و Discord و Signal و Beeper Network می‌شود.