سونی قصد دارد به زودی از کنسول بازی نسل جدیدش به نام پلی ستیشن ۵ یا همان PS5 رونمایی کند. در خلال هفته‌های اخیر شایعه‌ها و اخبار متعددی در این باره منتشر شده است. سونی هم همچنین در روزهای اخیر نام تجاری نهایی را برای این کنسول بازی جدیدش رسما به ثبت رسانده است.

این مجوز رسمی را خبرگزاری فناوری LetsGoDigital به انتشار رسانده است. این درخواست ۲۷ ژانویه یعنی سه روز پیش رسما در Swiss IGE IPI توسط Sony Interactive به ثبت رسیده است. با توجه به این مجوز رسمی حالا دیگر بیش از هر زمان دیگر به رونمایی نهایی از پلستیشن ۵ سونی نزدیک شده‌ایم. پیش از این پیش بینی شده بود که پلستیشن ۵ در تاریخ ۵ فوریه (۱۶ بهمن) رونمایی شود. از طرفی هم بسیاری گزارش‌ها به تاریخ دیگری برای رونمایی نهایی از این محصول اشاره کرده‌اند. به نظر می‌رسد که تالار Sony Hall در منهتن ماه آینده برای چند روز به منظور برگزاری رویدادهای اختصاصی رزرو شده است.

پلی استیشن-پل استیشن 5-پاساژ علاالدین-گجت

این روزها ۲۴ (۵ اسفند) و ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند) هستند. احتمال دارد که پلی ستیشن ۵ در یکی از همین دو روز رسما رونمایی شود. همچنین باید بگوییم که هیچ رویداد اختصاصی قرار نیست ۵ فوریه (۱۶ بهمن) از سوی سونی برگزار شود.

مشخصات مورد انتظار برای کنسول بازی پلستیشن ۵

اوایل ماه ژانویه پتنتی منتشر شد و به مشخصات و امکانات احتمالی برای کنترلر DualShock 5 اشاره کرد. این پتنت درواقع کنترلری را با پشتیبانی از کنترل صوتی در کنار بازخوردهای ویبره‌ای بهبودیافته نشان می‌داد. درباره کنسول هم انتظار داریم که در بخش گرافیک، پردازشگر و استفاده از واحد مموری پایدار شاهد بهبودهای چشمگیر باشیم و همچنین از بازی‌های قدیمی هم پشتیبانی کند (بکوارد کامپتیبل). برخی گزارش‌ها هم به چند ویژگی معرفی نشده و منحثر به فرد جدید برای پلستیشن ۵ اشاره کرده‌اند که قرار است تجربه کاربری را به شکل چشمگیری بهبود ببخشد. پیش بینی می‌شود که PS5 حدودا ۵۰۰ دلار قیمت گذاری شود.