سامسونگ رسما اعلام کرد که به روزرسانی نرم افزاری اندروید ۱۰ برای گوشی‌های هوشمند گلکسی اس ۸، اس ۸ پلاس و نوت ۸ منتشر نخواهد شد. تا به حال دو به روزرسانی نرم افزاری عمده اندروید پای و اندروید اوریو برای هر سه گوشی سامسونگ مذکور منتشر شده است. بدین ترتیب دوره پشتیبانی نرم افزاری سازنده از انتشار به روزرسانی‌های عمده جدید برای این گوشی‌های سه گانه به پایان رسیده است.

در نوامبر سال گذشته بخش پشتیبانی مشتریان آلمان کمپانی سامسونگ از احتمال انتشار به روزرسانی نرم افزاری اندروید ۱۰ برای گوشی‌های گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس در آینده نزدیک خبر داد. چند هفته پس از آن هم سخنگوی بخش خدمات مشتریان کمپانی سامسونگ تأیید کرد که به روزرسانی نرم افزاری اندروید ۱۰ همچنین برای گوشی گلکسی نوت ۸ در خلال سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. حالا سرانجام مشخص شده که بخش پشتیبانی مشتریان سامسونگ اخبار نادرستی را منتشر کرده است.

به روزرسانی نرم افزاری اندروید ۱۰ برای گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۸، گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس

رسانه‌ها توانستند در حاشیه رویداد آنپکد سامسونگ که برای رونمایی از گوشی پرچمدار گلکسی اس ۲۰ برگزار شده بود، با سخنگوی این غول تکنولوژی مصاحبه کنند. این سخنگو قویا ادعای سخنگوی بخش پشتیبانی مشتریان را رد کرد. به گفته این مقام رسمی هیچ به روز رسانی نرم افزاری One UI 2.0 مبتنی بر سیستم عامل اندروید ۱۰ برای این گوشی‌های پرچمدار سال ۲۰۱۷ منتشر نخواهد شد.

اندروید-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

البته اصلا هم عجیب نیست که سامسونگ این سه گوشی قدیمی خود را در برنامه به روزرسانی نرم افزاری اندروید ۱۰ جای نداده است. همان طور که احتمالا می‌دانید، سامسونگ معمولا دو به روزرسانی نرم افزاری عمده مبتنی بر نسخه‌های جدید سیستم عامل را برای گوشی‌های خود وعده می‌دهد و حالا اندروید اوریو و اندروید پای برای سه گوشی مذکور منتشر شده‌اند پس وعده سامسونگ هم در این زمینه به طور کامل محقق شده است. همچنین باید بگوییم این اولین دفعه نیست که بخش خدمات سامسونگ گزارش نادرستی را منتشر می‌کند.

از طرف دیگر، انتشار بسته‌های نرم افزاری امنیتی برای گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۸ همچنان ادامه پیدا می‌کند. از طرفی هم ۳ سال از عرضه گلکسی اس ۸ می‌گذرد و ممکن است دیگر هیچ به روزرسانی نرم افزاری برای آن منتشر نشود. درواقع سامسونگ به وعده خود در این زمینه وفا کرده و هیچ اجباری برایش وجود ندارد که به روزرسانی نرم افزاری مخصوص گوشی مذکور منتشر کند. البته ناگفته نماند که در حال حاضر جدیدترین بسته امنیتی نرم افزاری ماه فوریه توسط این غول تکنولوژی برای گوشی اس ۸ و نوت ۸ منتشر شده است. سایر بسته‌های نرم افزاری ممکن است همچنان در آینده به منظور رفع باگ‌ها و مشکلات این دستگاه‌ها همچنان منتشر شود.