گزارش بلومبرگ

بر اساس گزارش بلومبرگ ، کمبود تراشه به آیفون ۱۳ ضربه می زند و ظاهراً اپل نمی تواند قطعات کافی برای رسیدن به اهداف تولیدی برنامه ریزی شده خود را بدست آورد. اپل در ابتدا برنامه تولید ۹۰ میلیون آیفون را در ماه های پایانی ۲۰۲۱ برنامه ریزی کرده بود. اما طبق گزارشات ، این تعداد به دلیل مشکلات عرضه تراشه های Broadcom و Texas Instruments ، ۱۰ میلیون (یا حدود ۱۱ درصد) کاهش یافته است.

تولید تراشه

در حالی که SoC اولیه A15 Bionic در iPhone 13 و iPhone 13 Pro توسط TSMC تولید می شود ، بسیاری دیگر از قطعات مبتنی بر تراشه در داخل گوشی وجود دارد که از منابع دیگر تامین می شوند. همانطور که iFixit به طور کامل بر روی برد منطقی آیفون ۱۳ پرو می نشیند ، Texas Instruments و Broadcom مسئول چندین جزء اصلی هستند. از جمله تراشه هایی که مدیریت قدرت صفحه نمایش را انجام می دهند ، آرایه لیزری Face ID ، اتصال USB ، برق بی سیم و موارد دیگر.

مدیر عامل اپل

مدیرعامل اپل ، قبلاً در مورد درآمد شرکت در سه ماهه سوم هشدار داده بود که ممکن است مشکلاتی در زمینه عرضه تراشه ایجاد کند و خاطرنشان کرد که “ما هر کاری را که می توانیم انجام دهیم برای کاهش هر شرایطی که با ما برخورد شود ، انجام خواهیم داد.” اما به نظر می رسد حتی با بهترین تلاش و روابط مطلوب اپل با تأمین کنندگان ، نمی تواند اجزای فیزیکی مورد نیاز برای تولید آیفون کافی را به هم نزدیک کند.

کاهش تولید

به احتمال زیاد اپل در نهایت می تواند تولید خود را افزایش دهد ، اما برآورد کاهش تولید به این معنی است که احتمالاً پیدا کردن آیفون ۱۳ (که در حال حاضر سخت است) در ماه های آینده بسیار دشوارتر خواهد بود.