از چند ماه پیش اولین گزارش‌ها درباره نسخه ارزان خانواده Galaxy Fold با پسوند لایت در فضای وب منتشر شد. این اطلاعات تاحدودی بد برداشت شد و حالا جدیدترین خبر درباره گوشی سامسونگ Galaxy Fold Lite ممکن است ناامیدتان کند.

پیش از این گزارش شده بود که گوشی جدید Galaxy Z Fold Lite در سه ماهه آینده معرفی می‌شود و قیمت آن هم در بازار آمریکا حدود ۹۰۰ دلار است. این شایعه به قدری برای طرفداران برند سامسونگ دلپذیر بود که از همان ابتدا هم غیرواقعی به نظر می‌رسد.

سامسونگ گوشی‌های منعطف قبلی خود را به نام‌های Galaxy Fold و Galaxy Z Flip با شناسه‌های SM-Fxxxx توسعه داده بود. در فرم ویر هم به این گوشی جدید نسخه لایت از این خانواده منعطف با شناسه SM-F415F اشاره شده است که با روال قبلی سامسونگ در تعیین شناسه‌های این خانواده سازگاری دارد.

از طرفی حالا خبرگزاری SamMobile ادعا می‌کند که صرفا شناسه نمی‌تواند نشان دهنده وجود چنین گوشی سطح پایین و منعطفی باشد. به گزارش این خبرگزاری، گوشی SM-F415F درواقع ممکن است اصلا منعطف نباشد.

سامسونگ-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

با توجه به گزارش SamMobile و مجوز WiFi Alliance شناسه مرموز SM-F415F نه تنها گوشی منعطف Galaxy Z fold Lite نیست بلکه به گوشی جدید Galaxy M31 تعلق دارد که چندی پیش در بازار هند و برخی دیگر از کشورهای در حال توسعه عرضه شد.

شناسه اصلی این گوشی سامسونگ SM-M315F است اما به دلایل نامشخصی سامسونگ هند حالا شروع به توسعه فرم ویر گوشی هوشمند Galaxy M31 با شناسه SM-F415F کرده است.

تقریبا همه مشخصاتی که تا به حال منتسب به گوشی سامسونگ Galaxy Z fold Lite منتشر شده است، به گوشی میان رده و ارزان قیمت سازنده به نام Galaxy M31 تعلق دارد. بدین ترتیب حالا دیگر اصلا مشخص نیست که گوشی منعطفی به نام Galaxy Z Fold Lite در کار باشد یا خیر.

در هر صورت گوشی منعطف برند سامسونگ با قیمت پایین‌تر از نسخه‌های فعلی دیر یا زود معرفی می‌شود اما در حال حاضر به نظر می‌رسد که تمرکز کمپانی سامسونگ روی توسعه و ساخت گوشی‌های پرچمدار منعطف مانند Galaxy Z Fold 2 باشد که قرار است از هفته آینده رسما روانه بازار شود.