به روز رسانی هواوی

ده روز پیش HarmonyOS 2.0 هوآوی به ۹۰ میلیون کاربر رسید، اکنون این شرکت به نقطه عطفی دیگر رسیده است؛ ۱۰۰ میلیون دستگاه به سیستم عامل داخلی به روز شده است. این دستگاه‌ها قبلا با سیستم عامل اندروید اجرا می‌شدند.

هوآوی در حال آزمایش بتا برای موج ششم به‌روز رسانی

هوآوی در حال آزمایش بتا برای موج ششم به‌روز رسانی اندروید به هارمونی است. این به روزرسانی‌ها هستند که باعث می‌شوند تعداد کاربران هارمونی به طور چشم گیری افزایش پیدا کند. این شرکت قصد تغییر ۱۰۰ دستگاه را دارد ، روندی که تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

HarmonyOS 2.0
HarmonyOS 2.0

در حال حاضر…

در حال حاضر مجموع این تلفن‌های هوشمند ۱۰۶ عدد است ، از این تعداد ۷۵ گوشی مانند سری P40 ، Mate 40 و Mate 30 هستند. پرچمداران قدیمی مانند سری P20 و Mate 10 و همچنین nova 5i و ۴e اخیرا به این گروه اضافه شده‌اند. هوآوی در حال اجرای یک آزمایش داخلی برای دستگاه‌های بیشتر ، مدل‌های بیشتری را به آزمایش بتا عمومی اضافه می‌کند.

البته لازم به ذکر است…

البته لازم به ذکر است که تعداد ۱۰۰ میلیون دستگاه، فقط دستگاه‌هایی را که به سیستم عامل Huawei به روز شده‌اند ، شامل می‌شود ، گوشی‌ها ، تبلت‌ها و ساعت‌های جدیدتری وجود دارد که با این سیستم عامل جعبه گشایی می‌شوند. همچنین HarmonyOS 2.0 سایر دستگاه‌های هوشمند از جمله مانند تلویزیون و سایر گجت‌های هوشمند را نیز در بر می‌گیرد آخرین دستگاهی که به این گروه اضافه شده یک چاپگر لیزری است. Harmony بیشتر یک پلتفرم است تا یک سیستم عامل ، یکی از اهداف اصلی آن اطمینان از اتصال آسان بین دستگاه‌های مختلف است. سازندگان شخص ثالث می‌توانند از HarmonyOS Connect برای ایجاد دستگاه‌های سازگار استفاده کنند.

توانایی‌های توزیع‌‌یافته سیستم عامل هواوی Harmony OS 2.0

شاید مهمترین ویژگی‌های سیستم عامل هارمونی هواوی را بتوان ذیل این عنوان یافت. توانایی‌های توزیع‌یافته سیستم‌عامل هارمونی مجموعه‌ای سه‌گانه از ویژگی‌های کلیدی این سیستم‌عامل هستند که خصوصیت یکپارچگی این سیستم‌عامل میان انواع مختلف دستگاه‌های مجهز به آن را تعریف می‌کنند.

  • درگاه‌ مجازی توزیع‌یافته (Distributed Virtual Bus):

این ویژگی در سیستم عامل هارمونی قادر است تا با تأخیر بسیار کم در حد ۱۰ میلی‌ثانیه و توان عملیاتی ۲٫۴ گیگابیت بر ثانیه و همچنین ضریب اطمینان بالا با ۳۰ درصد بهبود ارسال بسته‌های داده، دستگاه‌های مستقل را در قالب یک سیستم به هم متصل یکپارچه درآورد.

  • مدیریت داده توزیع‌‌یافته (Distributed Data management):

ویژگی مدیریت داده سیستم عامل HarmonyOS 2.0، انتقال داده بین دستگاه‌های مختلف مجهز به این سیستم عامل را آسان‌تر و سریع‌تر از هر زمانی ممکن می‌کند. سرعت فرآیند خواندن و نوشتن از راه دور در هارمونی ۴ برابر بیشتر از سیستم Samba و کارایی جستجو در این سیستم‌عامل ۱٫۲ برابر بیشتر Spotlight سیستم‌عامل iOS اپل است.

  • امنیت توزیع‌یافته (Distributed Security):

سیستم عامل HarmonyOS 2.0 دارای قابلیت‌های امنیتی بهبود‌یافته است که هواوی ادعا ‌می‌کند این قابلیت‌ها امنیتِ داده، دستگاه و کاربر را تضمین‌ می‌کنند. لازم به ذکر است در بخش امنیت، سیستم‌عامل Harmony OS 2.0 موفق به کسب بالاترین سطح گواهینامه امنیتی  CCEL5+ گردیده است.