سری محبوب گلکسی S

سامسونگ هر ساله از سری محبوب گلکسی S خود معرفی می کند. احتمالا امسال رویداد معرفی این گوشی در آذر ماه خواهد بود. اما از اکنون خبر های مربوط به این گوشی کم کم در بنچمارک ها و استاندارد ها منتشر می شوند. از این رو رصد اطلاعات این گوشی آغاز شده است. تا کنون عکسی که به واقعیت نزدیک باشد و مفهومی نباشد از این دستگاه و مدل پلاس آن منتشر نشده است. اما چند روز پیش خبری بر معرفی سنسور جدید سامسونگ برای دوربین گوشی هایش معرفی شد. که در آن اشاره شده بود که احتمالا سامسونگ در بنچمارک گلکسی S22 از این سنسور و دروبین ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد.

بنچمارک گلکسی S22

اما لحظاتی پیش تصویر بنچمارک گلکسی S22 در Geekbench منتشر شد. در این تصویر ما اسم رمز این دستگاه را می بینیم که SMS906B است. طبق این تصویر این بنچمارک مربوط به نسخه با پردازنده Exynos 2200 این گوشی است. عدد منتشر شده بنچمارک این گوشی فوق العاده است. ما شاهد عدد ۱۰۳۷ در امتیاز تک هسته ای و عدد ۳۳۸۹ در امتیاز چند هسته ای هستیم. این تست با نسخه ۵ Geekbench انجام شده است.

فرکانس ها

در این تصویر ما شاهد ۴ هسته با فرکانس پردازشی ۱.۷۳ گیگاهرتزی هستیم. همچنین ما ۳ هسته با فرکانس ۲.۵ گیگاهرتزی و ۱ هسته با فرکانس ۲.۵۹ گیگاهرتزی را شاهد هستیم. احتمالا طبق اخباری که از قبل درز کرده است، هسته با فرکانس پردازشی بالاتر از معماری فوق العاده Cortex-X2 استفاده خواهد کرد. همچنین ما انتظار داریم که نسخه نهایی این پردازنده با فرکانس پردازشی ۳.۰۰GHz معرفی شود. علاوه بر این ما انتظار داریم که این تراشه از پردازنده گرافیکی AMD استفاده کند که طبق شایعات باید منتظر عملکرد گرافیکی فوق العاده ای از آن باشیم.

بنچمارک گلکسی S22
بنچمارک گلکسی S22

احتمالا در گلکسی S22

احتمالا در هم بنچمارک گلکسی S22 شاهد دو نسخه با پردازنده های اگزینوس و کوالکام خواهیم بود. که نسخه با پردازنده Exynos آن همان طور که دیدیم عملکردی فوق العاده خواهد داشت. هنوز برای تصمیم گیری برای این گوشی خیلی زود است و باید منتظر باشیم تا اخبار دقیق تر و کامل تری از آن درز کند. 

نظر شما چیست؟ آیا سامسونگ با معرفی S22 تحولی در بازار ایجاد خواهد کرد؟ یا ما باید صرف تقویت شدن پردازنده و دوربین از این دستگاه راضی باشیم؟