کمپانی گوگل در سپتامبر سال ۲۰۱۹ جدیدترین نسخه از نرم افزار سیستم عامل خود را به نام اندروید ۱۰ معرفی کرد. هنوز ۴ ماه هم از آن زمان نگذشته است اما شاهد انتشار گزارش‌ها و شایعه‌هایی درباره نسل بعدی به نام اندروید ۱۱ هستیم. در همین راستا هم پرچمدار آینده این غول تکنولوژی به نام پیکسل ۴ مجهز به اندروید جدید و معرفی نشده موسوم به Android R در ابزار بنچمارک Geekbench دیده شده است. با توجه به فهرست منتشرشده، این گوشی هوشمند توانسته است در آزمون تک هسته‌ای و چند هسته‌ای امتیازهای به ترتیب معادل ۷۱۲ و ۲۱۸۱ را کسب کند. علاوه بر این، پیکسل ۴ با ۶ گیگابایت رم بنچمارک شده است.

همان طور که می‌دانید، گوگل دیگر اسامی خوراکی و دسر مانند را برای نرم افزارهای سیستم عامل خود انتخاب نمی‌کند. بدین ترتیب اندروید ۱۱ فعلا به عنوان Android R شناخته می‌شود و البته به نظر می‌رسد که این غول تکنولوژی همچنان معتقد است که باید از ترتیب عددی برای پیش نمایش توسعه دهندگان خودش استفاده کند. گوگل عموما ۴ تا ۶ نسخه بتای آزمایشی از اندروید خود را پیش از انتشار نسخه نهایی در دسترس کاربران و توسعه دهندگان قرار می‌دهد. بدین ترتیب گوشی هوشمند گوگل پیکسل ۴ هم با پیش نمایشی از اندروید ۱۱ یا همان Android R دیده شده است.

گوگل-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

متاسفانه در حال حاضر اطلاعاتی درباره نسل آینده نرم افزار سیستم عامل اندروید در دست نداریم. با توجه به برخی گزارش‌های قبلی، گوگل قصد دارد محدودیت ۴ گیگابایتی برای اندازه ویدیوهای ضبط شده را در اندروید ۱۱ حذف کند. علاوه بر این، ممکن است که نسل تازه اندروید با Flight Mode هوشمندتری عرضه شود؛ بدین ترتیب که دیگر با فعال کردن این قابلیت، مواردی همچون بلوتوث غیرفعال نشوند. ممکن است که گوگل در خلال هفته‌های آینده به طور رسمی نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان Android R را معرفی کند. زیرا این نرم افزار تا زمان عرضه نهایی در اواخر امسال باید مرحله آزمایشی خود را با نسخه‌های متعدد بتا بگذراند. همانطور که انتظار می‌رود، نسخه بتا ابتدا برای گوشی‌های گوگل پیکسل منتشر می‌شود و سایر گوشی‌ها هم پس از آن در فهرست انتظار قرار خواهند گرفت. انتظار می‌رود که در خلال روزهای آینده جزئیات بیشتری درباره اندروید ۱۱ یا همان Android R منتشر بشود.