گوشی سامسونگ Galaxy Note 20 هم مانند هر گوشی پرچمدار اخیر گلکسی از این سازنده کره‌ای قرار است در دو نسخه با پردازنده‌های داخلی متفاوت عرضه شود. این پردازنده‌ها با توجه به بازار عرضه انتخاب می‌شوند و کوالکام اسنپ‌دراگون ۸۶۵ پلاس و اگزینوس ۹۹۰ هستند. پیش از این انتظار می‌رفت که امسال سامسونگ همه نسخه‌های پرچمدار جدید Galaxy Note 20 را با اسنپ‌دراگون ۸۶۵ پلاس روانه بازار کند اما حالا ظاهرا برنامه طبق روال قبلی پیش می‌رود. همچنین نسخه مجهز به پردازنده موبایلی اگزینوس ۹۹۰ در پایگاه بنچمارک Geekbench دیده شده است. برخی نتایج این بنچمارک ممکن است برایتان ناامیدکننده باشد.

گوشی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra با ۱۰ گیگابایت رم در Geekbench بنچمارک شده است. این گوشی همچنان اندروید ۱۰ پیش فرض دارد و امتیازش در آزمون تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب ۹۲۸ و ۲۷۲۱ بوده است. در بسیاری از بازارها، گوشی سامسونگ Galaxy S20 مجهز به اگزینوس ۹۹۰ از نسخه مجهز به اسنپ‌دراگون عملکرد سطح پایین‌تری دارد. این تفاوت در سطح عملکرد باعث شده است برند سامسونگ تا حدودی در دید کاربران آسیب ببیند. بسیاری کاربران نامه درخواست جمعی امضا کرده‌اند تا این غول تکنولوژی دیگر در گوشی‌های گلکسی خود از تراشه اگزینوس استفاده نکند.

سامسونگ برای رفع این مشکل در حال حاضر قصد دارد از یک نسخه بهبودیافته تراشه اگزینوس ۹۹۰ در گوشی جدید Galaxy Note 20 خود استفاده کند. مشکل اصلی اگزینوس ۹۹۰ اولیه گرم شدن آن بود که سازنده آن را اصلاح کرده است و گفته می‌شود که اگزینوس ۹۹۰ از این نظر حالا برتر از اسنپ‌دراگون ۸۶۵ پلاس است. سایر مشکلات بهبودیافته این چیپست کندی پردازش GPU و مصرف بالای انرژی در performance mode بوده است.

سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

نتیجه بنچمارک نشان می‌دهد که سطح عملکرد گوشی سامسونگ Galaxy Note 20 بسیار شبیه به گوشی هوشمند Galaxy S20 است. البته تفاوت عملکرد با مقایسه اگزینوس ۹۹۰ و اسنپ‌دراگون ۸۶۵ پلاس در این گوشی جدید افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین باید بگوییم که یک نتیجه بنچمارک نمی‌تواند سند قطعی برای عملکرد نهایی یک دستگاه هوشمند باشد.

گوشی جدید سامسونگ Galaxy Note 20 قرار است ۵ اوت (۱۵ مرداد) در رویداد آنپکد رسما رونمایی شود. در کنار این گوشی جدید همچنین تبلت پرچمدار Galaxy Tab S7، گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 2، ساعت هوشمند Galaxy Watch 3 و هدفون Buds رونمایی خواهد شد.