همان طور که قبلا هم گزارش کردیم، نوکیا قصد دارد در آینده نزدیک از چند مدل گوشی جدید پرده بردارد. یکی از گوشی‌های اقتصادی در این میان نوکیا ۳٫۴ نام دارد و قرار است تا ماه آینده رسما رونمایی شود. همچنین این گوشی جدید حالا در پایگاه Geekbench بنچمارک هم شده است. بر اساس گزارش خبرگزاری ۹۱Mobile گوشی جدید نوکیا ۳٫۴ جانشین گوشی هوشمند نوکیا ۳٫۲ است.

این گوشی جدید با اسم رمز Doctor Strange بنچمارک شده است. این اولین بار است که کمپانی سازنده HMD Global از اسم یک کاراکتر مارول برای اسم رمز محصولات خود استفاده می‌کند.

پایگاه Geekbench در گزارش خود نرم افزار پیش فرض اندروید ۱۰ را برای گوشی جدید نوکیا ۳٫۴ تایید کرده است. این گوشی هوشمند همچنین با ۳ گیگابایت رم آزموده شده اما ممکن است نوکیا نسخه‌های دیگری از آن را با ۲ یا ۴ گیگابایت رم هم عرضه کند. گوشی جدید نوکیا ۳٫۴ همچنین از پردازنده موبایلی کوالکام اسنپدراگون ۴۳۰ قدرت می‌گیرد.

این گوشی جدید در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای بنچمارک امتیازهای به ترتیب ۲۵۲ و ۱۲۵۹ را کسب کرده است.

نوکیا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

چند روز پیش گزارش شد که برند نوکیا قصد دارد تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ میلادی از تعداد حداقل ۵ مدل گوشی جدید رونمایی کند و در این میان دو مدل از امکان ارتباطی ۵G پشتیبانی می‌کنند. این دو گوشی پیشرفته احتمالا Nokia 9 PureView 5G و Nokia 7.3 5G نام دارند و در سه ماهه چهارم امسال معرفی می‌شوند. همچنین در دسامبر امسال گوشی جدید نوکیا ۶٫۳ رونمایی می‌شود و در همین حال انتظار داریم که گوشی‌های نوکیا ۲٫۴ و نوکیا ۳٫۴ در سپتامبر معرفی شوند.

در میان مدل‌هایی که ذکر کردیم، گوشی جدید Nokia 9 PureView پرچمدار جدید و مورد انتظار برند نوکیا است. این گوشی جدید قرار است از پردازنده داخلی اسنپدراگون ۸۶۵ قدرت بگیرد و از ۵G پشتیبانی کند. همچنین انتظار می‌رود که این گوشی جدید اولین گوشی هوشمندی باشد که با دوربین سلفی تعبیه شده زیر نمایشگر رونمایی می‌شود. علاوه بر این، نمایشگر در گوشی هوشمند Nokia 9 PureView از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز بهره می‌برد و در ماژول دوربین اصلی آن هم ۵ حسگر قرار می‌گیرد.

نوکیا-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین