همچنان که کمپانی‌های بیشتری گوشی‌های گیمینگ تولید می‌کنند، شاهد گسترش این ترند در بازار موبایل هستیم. اما نکته جالب توجه اینجاست که اغلب سازندگان گوشی‌های هوشمند، دریافت ذهنی متفاوتی از این مفهوم دارند. حتی اگر یک گوشی هوشمند تحت عنوان گوشی گیمینگ معرفی نشود هم ممکن است سازنده نرم افزارهای متعددی را به منظور بهبود تجربه گیمینگ در آن تعبیه کند. گوشی‌های گیمینگ در سال‌های اخیر مخصوصا به این خاطر مورد توجه بازار موبایل قرار گرفتند که در نمایشگرشان از نرخ تازه سازی چشمگیری استفاده می‌شود. البته حالا دیگر در سال ۲۰۲۰ قرار داریم که انتظار می‌رود هرگونه گوشی سطح بالای دیگری هم این قابلیت را داشته باشد. گوشی‌های گیمینگ همچنین یکی از عوامل افزایش تقاضای بازار برای سخت افزار قدرتمند درون گوشی‌های هوشمند شناخته می‌شوند. میزان ۱۲ گیگابایت رم در شرایط معمول چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد اما وجودش در گوشی گیمینگ و تجربه اجرای بازی می‌تواند تاثیرگذار باشد. ایسوس یکی از پیشتازان این عرصه شناخته می‌شود و سری گوشی‌های گیمینگ آن تحت عنوان ROG Phone روانه بازار شده است. این کمپانی حالا در تلاش است تا سومین نسل از گوشی‌های گیمینگ خود را تحت عنوان ROG Phone III معرفی کند.

 

ایسوس-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

 

ایسوس اولین بار وجود گوشی جدید گیمینگ ROG Phone III خود را در قالب بیانیه مطبوعاتی تأیید کرد که ماهیت آن اصالتا به اعلام همکاری این سازنده با Unity مربوط می‌شد. یک دستگاه مرموز با شناسه I003DD ماه گذشته با ۸ گیگابایت رم در Geekbench بنچمارک شد. شناسه این دستگاه بسیار شبیه به شناسه گوشی‌های قبلی خانواده ROG Phone به نظر می‌رسد. حالا همین دستگاه با شناسه مذکور در پایگاه Geekbench بنچمارک شده است اما این بار از ۱۲ گیگابایت رم پشتیبانی می‌کند. بدین ترتیب دو نسخه ۸ و ۱۲ گیگابایتی از گوشی گیمینگ جدید ایسوس در راه است.

همچنین ممکن است که ظرفیت داخلی گوشی جدید سونی سه نسخه ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت داشته باشد. البته این موارد تنها پیش بینی هستند اما انتظار می‌رود که نوع آن هم حداقل LPDDR5X UFS 3.1  باشد. نسخه ۱۲ گیگابایتی گوشی جدید ROG Phone III هم درست مانند نسخه ۸ گیگابایتی آن از نرم افزار پیش فرض اندروید ۱۰ بهره می‌برد و همچنین پردازنده داخلی آن کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ است.

ایسوس-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

متاسفانه جزئیاتی از این گوشی جدید در دسترس نیست اما همچنان انتظار داریم که تشابه میان ROG Phone III و نسل قبلی چشمگیر باشد. سونی ممکن است مخصوصا در طراحی ظاهری از نسل قبلی تقلید کند تا به نحوی هم شکل ظاهری گوشی‌های گیمینگ این برند یکپارچه باقی بماند. علاوه بر این، گوشی جدید سونی احتمالا نرخ تازه سازی ۱۴۴ هرتزی دارد و دکمه‌های فیزیکی در کناره‌های بدنه آن تعبیه می‌شود. گوشی Asus ROG Phone III ماه آینده معرفی می‌شود.