قابلیت های جدیدی به جدید ترین نسخه بروز رسانی مرورگر کروم اضافه شده است که شامل: بررسی امنیت رمز عبور و بهبود عملکرد دارک مود (حالت تاریک) می‌شود. گوگل مدتی پیش نسخه‌ی جدیدی از مرورگر محبوب کروم (Chrome) را منتشر کرد. این نسخه با خود چندین به‌روزرسانی و قابلیت مهم را به همراه دارد. اکنون گوگل تصمیم گرفته است بیشتر از قبل به بهبود رمز عبور کاربران توجه کند. به همین دلیل، کروم ۸۸ شامل گزینه‌های جدیدی در زمینه‌ی امنیت رمز عبور کاربران است.

نسخه‌ی جدید کروم اکنون بررسی می‌کند که آیا گذرواژه‌های ذخیره شده شما به خطر افتاده‌اند یا در وضعیت امنی قرار دارند. در صورتی که کروم متوجه شود یکی از رمزها به خطر افتاده است، از طریق اعلانی مخصوص این مسئله را به کاربر اطلاع می‌دهد. در این هشدار به فرد پیشنهاد می‌شود هرچه سریع‌تر رمز عبور خود را تغییر دهد.

ویژگی جذاب دیگر این بروز رسانی این است که شما می‌توانید در صورت باز بودن تعداد زیادی زبانه مختلف، در بین آن‌ها گزینه مورد نظر خود را جستجو کنید. این ویژگی قبلا نیز در ورژن ۸۷ در Chrome OS وجود داشت. اما هنوز توسعه‌ی آن نهایی نشده بود و فعال کردن آن باید از طریق منوی پرچم‌های کروم و در آدرس chrome://flags/#enable-tab-search انجام می‌شد.

.

 

این مرورگر همچنین در بخش حالت تاریک (Dark Mode) تغییراتی داشته است. اگر حالت تاریک را فعال کنید، می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. با فعال بودن این تم، نوار پیمایش کناری در صفحه‌ی تنظیمات نیز تاریک می‌شود تا شرایط بهتری در اختیار کاربر قرار بگیرد. متاسفانه صفحه تنظیمات تنها بخشی است که از این نوار پیمایش استفاده می‌کند و باقی صفحات سایت‌ها، حتی در صورت پشتیبانی از حالت تاریک، از همان مدل قبلی استفاده می‌کنند. چند آپشن از Chrome 88 حذف شده است که شامل عدم پشتیبانی از Adobe Flash و FTP می‌باشد و علاوه بر آن، پشتیبانی از macOS Yosemite و Legacy Browser Support نیز در این مرورگر محدود شده است.