تلگرام با ویژگی‌های جدیدی از قبیل حذف خودکار پیام‌ها در همه چت‌ها، تعیین تاریخ انقضا برای لینک‌های دعوت و ویژگی Broadcast Groups برای داشتن گروه‌هایی با تعداد نامحدود اعضا بروز می‌شود.
حذف خودکار پیام‌ها در تلگرام از مدت‌ها قبل در بخش چت‌های محرمانه قرار داشت. اکنون در آخرین بروز رسانی، تایمر حذف خودکار پیام را می‌شود برای همه چت‌های تلگرام فعال کرد. در نتیجه پیام‌ها به صورت خودکار بعد از گذشت ۲۴ ساعت یا هفت روز برای همه چت‌ها حذف می‌شوند. برای فعال کردن این قابلیت لازم است ابتدا پیام مورد نظر را انتخاب کرده، گزینه select و سپس Clear chat را بزنید و درنهایت گزینه Auto-Delete را فعال کنید. ویژگی حذف خودکار فقط پیام‌هایی که بعد از تنظیم تایمر ارسال شده باشند را به صورت خودکار حذف می‌کند. شمارش معکوس برای حذف پیام از زمان ارسال پیام در نظر گرفته می‌شود و به زمان مشاهده پیام مربوط نمی‌شود.

گزینه Broadcast Groups به گروه‌های با تعداد اعضای بیشتر از ۲۰۰ هزار عضو اجازه می‌دهد تعداد نامحدوی عضو داشته باشند. با فعال بودن گزینه Broadcast Group ، فقط ادمین‌های گروه می‌توانند به گروه پیام ارسال کنند‌، اما اعضا نیز می‌توانند به چت‌های صوتی بپیوندند. این قابلیت جدید برای گره‌های بزرگ بسیار مناسب است و کاربران می‌توانند در جلسات مصاحبه، جهت انتشار برخی خبرها یا جلسات آنلاین از آن استفاده کنند. قابلیت‌ جدید دیگر تلگرام،‌ این امکان را به کاربران می‌دهد که لینک‌های دعوت را به طوری ارسال کنند که پس از پیوستن تعداد مشخصی عضو یا گذشت بازه زمانی خاصی یا هر دو مورد منقضی شوند. لینک‌های دعوت روشی مناسب برای دعوت افراد به گروه‌های مختلف است. لینک‌های دعوت را می‌توان به کد QR قابل اسکن نیز تبدیل کرد. بروزرسانی جدید به مدیران گروه اجازه می‌دهد از تعداد اعضای اضافه شده از طریق هر لینک دعوت را متوجه شوند. بدین ترتیب مشخص می‌شود که از طریق کدام کانال می‌توان کاربر بیشتری جذب کرد. به علاوه ابزار جدیدی نیز در صفحه اصلی تلگرام اضافه شده است که پیش نمایشی از پیام‌های اخیر را نشان می‌دهد. ابزارک کوچکی نیز نام و عکس پروفایل دوستان تلگرامی که اخیرا با آنها چت کرده‌اید را به نمایش می‌گذراد.