گلکسیA11 یکی از گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت است که در نیمه اول سال ۲۰۲۰ توسط سامسونگ عرضه شده است. این دستگاه برای اولین بار با اندروید ۱۰ مبتنی بر One UI Core 2.x به بازار آمد. اکنون ، یک سال پس از عرضه ، این گوشی دریافت به روزرسانی اندروید ۱۱ را آغاز کرده است. به روزرسانی اندروید ۱۱ برای گلکسی A11 به صورت One UI Core 3.1 ارائه می‌شود. طبق گزارش SamMobile ، به روزرسانی در حال حاضر با نسخه سیستم عامل A115MUBU2BUE1 در پاناما فعال است. به احتمال زیاد در روزهای آینده برای همه کاربران در سراسر جهان در دسترس خواهد بود. کاربران می توانند به تنظیمات> به روزرسانی نرم افزار> بارگیری و نصب برای بررسی این‌که آیا گوشی آنها به روزرسانی را دریافت کرده است بروند.
جدای از ویژگی های جدید و طراحی UI ، آخرین به روزرسانی سیستم برای این گوشی هوشمند ارزان قیمت سال گذشته نیز سطح وصله امنیتی را تا پایان ماه می ۲۰۲۱ ادامه می دهد. سامسونگ متعهد است حداقل چهار سال وصله امنیتی برای گلکسی A11 ارائه دهد. از این رو ، دستگاه می‌بایست تا سال ۲۰۲۴ به روزرسانی‌های نرم افزاری را دریافت کند.
با این حال ، این گوشی صلاحیت دریافت سه نسل به روزرسانی اندروید را ندارد. اما این بدان معنا نیست که اندروید ۱۲ را دریافت نخواهد کرد ، زیرا سامسونگ معمولا به ارائه حداقل دو به روزرسانی Android برای اکثر گوشی های هوشمند خود مشهور است.