حالت درایوینگ مد

حالت درایوینگ مد در I/O 2019 به‌عنوان جایگزین Android Auto در گوشی‌ها معرفی شد. قرار بود تابستان همان سال ارائه شود اما به تأخیر افتاد ، و اکنون با اندروید ۱۲ این رونمایی اتفاق می‌افتد. پیش از این ، رابط کاربری صفحه اصلی که بیش از دو سال پیش رونمایی شد، در حالت Driving Mode ظاهر می‌شود. در ماه نوامبر ، حالت Driving Mode در Google Maps برای کاربران ایالات متحده منتشر شد که بعداً شاهد توسعه بین المللی بودیم و تا حد زیادی محدود به navigation mode ،اعلان تماس و media app launcher بود.

Driving Mode
Driving Mode

Hey Google

“Hey Google امروز Driving Mode” را فعال می‌کند و سایر تغییرات (“Let’s Drive”) صفحه اصلی دستیار که قبلاً در دسترس نبود در دسترس قرار می‌گیرد. در بالای صفحه یک کاور با نقشه و لوگوی دستیار در گوشه و “من رانندگی نمی‌کنم” برای خروج وجود دارد. اگر در حال سفر کردن هستید ، کارت نقشه با ETA دریافت می‌کنید. در غیر این صورت ، یک نوار جستجو وجود دارد که یک صفحه با مقصدهای اخیر و میانبر برای باز کردن نقشه‌ها را به نمایش می‌گذارد.

میانبرهای دستورات صوتی

در قسمت پایین میانبرهای دستورات صوتی “ارسال پیام” و “برقراری تماس” وجود دارد. مانند گذشته ، ورودی دستیار برنامه در پایین با نوار ابزار قرار دارد که به شما امکان می‌دهد سریع به مسیریابی بازگردید.
ما به‌صورت زنده شاهد این رابط کاربری جدید با آخرین نسخه بتا برنامه Google (نسخه ۱۲٫۳۵) در اندروید ۱۲ خواهیم بود، اما در Android 11 یا نسخه های قبلی وجود نخواهد داشت این امر منطقی به نظر می‌رسد زیرا “Android Auto برای صفحه نمایش گوشی” در نسخه بعدی سیستم عامل OS از بین می‌رود.

در Pixel 3 و نسخه های بعدتر ، می توانید Do Not Disturb یا Android Auto را تنظیم کنید تا هنگام رانندگی روشن شود. در Pixel 2 خود می توانید Do Not Disturb را تنظیم کنید تا هنگام رانندگی روشن شود.

برای بهترین تجربه تلفن هنگام رانندگی:

برای جلوگیری از حواس پرتی تلفن ، مزاحم نشوید.

اگر هنگام رانندگی نیاز به دیدن یا لمس تلفن خود دارید ، از حالت رانندگی با Android Auto استفاده کنید.

اگر اتومبیل شما دارای Android Auto داخلی است ، از نمایشگر ماشین خود استفاده کنید ، نه از حالت رانندگی. با Android Auto آشنا شوید.

Pixel 3 و نسخه های بعد: تنظیم حالت رانندگی

اگر برای اولین بار تلفن خود را با ماشین خود جفت می کنید ، نحوه اتصال از طریق بلوتوث یا رفع جفت شدن خودرو را بیاموزید.

برنامه تنظیمات تلفن خود را باز کنید.

روی دستگاه های متصل و سپس تنظیمات برگزیده اتصال و سپس حالت رانندگی ضربه بزنید.

روی رفتار ضربه بزنید.

برای استفاده از تلفن هنگام رانندگی ، روی باز کردن Android Auto ضربه بزنید. با Android Auto آشنا شوید.

برای استفاده نکردن از تلفن در حین رانندگی ، روی روشن کردن مزاحم نشوید ضربه بزنید. درباره مزاحم نشوید بیاموزید.

روی روشن کردن خودکار ضربه بزنید.

Pixel 3 و نسخه های بعدتر: اگر از طریق بلوتوث به ماشین خود متصل می شوید ، روی گزینه زمانی که به Bluetooth متصل هستید ضربه بزنید. سپس ماشین خود را انتخاب کنید.

فقط پیکسل ۳: اگر ماشین شما با بلوتوث کار نمی کند ، روی ضربه بزنید وقتی رانندگی تشخیص داده می شود.