نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: بسیاری از وب‌سایت‌ها ازجمله یوتیوب به‌زودی برای خبرنگاران، استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان کشور رفع فیلتر می‌شود. به ‌گزارش ایران آنلاین سجاد بنابیاین خبر را تاًیید نموده و گفت:
کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم به رفع فیلتر برخی سایت‌ها گرفته است. من از جزئیات اجرای رفع فیلتر از این سایت‌ها به‌خصوص یوتیوب اطلاعی ندارم.
بنابی همچنین افزود اطلاع‌رسانی در این حوزه بر عهده دادستانی کل کشور است. دادستان کل کشور نیز اعلام کرد که بحث رفع فیلترینگ برای دستگاه‌های دولتی چندین ماه پیش تصویب شد و انجام آن مشروط به اعلام نیاز دستگاه‌ها است. به گزارش ایسنا، محمدجعفر منتظری افزود: دستگاه‌ها حسب مورد هر کدام باید نیازهای خودشان را اعلام کنند تا بعد از اینکه نیازشان به کارگروه رسید، در دبیرخانه کارهای لازم انجام شود. بنابراین ما این آمادگی را داشتیم، پیگیری هم کردیم، پیرو هم به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه زدیم تا کار انجام شود، مقدماتش فراهم شده است اما دستگاه‌ها مقداری در انجام کار تأخیر دارند.

طبق طرح مدیریت VPN، دسترسی متفاوت به اینترنت برای چهار دسته از افراد شامل خبرنگاران، پزشکان، دانشجویان و حوزه‌های علمیه تعریف شده است تا از کودک خردسال تا فرد سالمند، به یک اندازه به محتوای اینترنت دسترسی نداشته باشند.
ضمنا دادستان کل کشور نیز گفت هنوز درباره فیلترینگ کلاب هاوس نیز تصمیمی گرفته نشده است.