واتس اپ سرانجام پس از ماه‌ها آزمایش، وضعیت تاریک (Dark Mode) را برای کاربران بتای اندرویدی خود منتشر کرد. اگر شما هم از کاربران بتای واتس اپ هستید، می‌توانید آخرین نسخه از این اپلیکیشن را (v2.20.13) بازاراپلیکیشنی گوگل دریافت کنید تا بتوانید از این امکان جدید و مورد انتظار بهره بگیرید.

واتس اپ یکی از معدود اپلیکیشن‌هایی شناخته می‌شود که هنوز نتوانسته است Dark Mode را به طور گسترده در اپلیکیشن خود در دسترس کاربران قرار دهد. خوشبختانه این سازنده از سال گذشته در حال تلاش است تا امکان وضعیت تاریک را برای اپلیکیشن خود توسعه دهد و منتشر کند. از طرفی هم حدودا یک سال طول کشیده است تا واتس اپ بتواند نسخه بتای وضعیت تاریک را به کاربران خود ارائه دهد. هنوز مشخص نیست که سایر کاربران معمولی چه زمانی قادر خواهند بود نسخه نهایی با قابلیت وضعیت تاریک را دریافت کنند.

واتس اپ-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

واتس اپ سرانجام وضعیت تاریک را آماده کرده است اما تم آن کاملا اولد دوستانه و مشکی نیست؛ بلکه خاکستری تیره با رنگ‌های تلفیقی سبز به نظر می‌رسد. از طرفی هم همچنان باید بگوییم که داشتن وضعیت تاریک بسیار بهتر از نداشتن آن است. برای فعالسازی وضعیت تاریک در واتس اپ، در منوی تنظیمات آن به Chats و سپس Theme بروید؛ حالا Dark را انتخاب کنید. همچنین سیستم انتخابی پیش فرض هم وجود دارد که با فعال سازی آن وضعیت تاریک با توجه به تم سیستم به طور خودکار فعال و غیرفعال می‌شود. این امکان البته تنها روی اندروید ۹ پای و اندروید ۱۰ و در صورتی فراهم شده است که قابلیت ذخیره انرژی باتری دستگاه فعال باشد.