هوامی دیروز Amazfit GTS 2 Mini را به عنوان نسخه مقرون به صرفه تر Amazfit GTS 2 معرفی کرد که هنوز هم یک ساعت هوشمند جدید است. پس از مقایسه مشخصات دو ساعت ، نمی توانم دلیل موجهی برای انتخاب ساعت دوم بیاورم. در چند بررسی که مشاهده کردم Amazfit GTS 2 به اندازه کافی برای توجیه برچسب قیمت خود ارائه نمی دهد.

نمایشگر کوچکتر اما هنوز AMOLED:

دارای صفحه نمایش AMOLED است. این نمایشگر ۱٫۵۵ اینچی با رزولوشن ۳۵۴ x 306 و ppi 301 است. صفحه نمایش کوچکتر از مدل اصلی Amazfit GTS و Amazfit GTS 2 است و وضوح آن نیز پایین است اما کافیست. این نمایشگر در یک کیس آلیاژ آلومینیوم با پوسته کف پلاستیکی قرار دارد. اینها همان مواد مورد استفاده برای Amazfit GTS 2 هستند. بنابراین ارزان بودن به این معنی نیست که همراه با مواد با کیفیت پایین است. ذکر این نکته مهم است که Huami نمی گوید که آیا GTS 2 Mini دارای هر نوع محافظتی برای صفحه نمایش است اما GTS 2 محافظت Gorilla Glass 3 از مدل قبلی خود را برای یک پوشش کربن الماس مانند که صفحه را مقاوم تر می کند ، کاهش می دهد.

حالت های ورزشی بیش از حد: Amazfit GTS 2 با ۱۲ حالت ورزشی به بازار عرضه شد اما به روزرسانی اخیر تعداد کل آنها را به ۹۰ حالت رساند. این تعداد بسیار زیاد است و ما مطمئن هستیم که فقط بخشی از آنها استفاده خواهد شد. Amazfit GTS 2 Mini نیز دست کم گرفته نمی‌شود زیرا با ۷۰ حالت ورزشی عرضه می شود. این رقم کمتر از ۹۰ است اما باز هم بسیار بیشتر از ۱۲ ورزشی است که Amazfit GTS اصلی دارد.

سنسور SpO2؟ تندرستی بانوان: یکی از به روزرسانی هایی که Amazfit GTS 2 نسبت به مدل نسل اول خود انجام می دهد ، پشتیبانی از تشخیص سطح اکسیژن خون (SpO2) است. Amazfit GTS 2 Mini همچنین دارای سنسور SpO2 است. ویژگی دیگری که مینی دارد ، مدیریت سلامت زنان است که تاریخ عادت ماهانه را پیگیری می کند. در کمال تعجب Amazfit GTS 2 این ویژگی را ندارد.

دارای GPS داخلی است: طبق گزارشات، این دستگاه GPS را از مدل های مقرون به صرفه ساعت های هوشمند خود حذف خواهد کرد که Amazfit Bip Lite و Amazfit Bip S Lite نمونه هایی از این موارد هستند. خوشبختانه در مورد Amazfit GTS 2 Mini این‌گونه نیست. این دستگاه دارای GPS و GLONASS برای موقعیت یابی هنگام ورزش در فضای باز است.

دستیار هوش مصنوعی و NFC: درست مانند Amazfit GTS 2 ، Amazfit GTS 2 Mini نیز دارای دستیار XiaoAI Xiaomi است ، بنابراین می توانید یادآوری ها را تنظیم کنید. این گزارش معتقد است که نسخه جهانی هنگام راه اندازی دستیار چینی را برای دستیار Alexa آمازون عوض می کند. این ساعت همچنین دارای NFC است اما به احتمال زیاد این نسخه برای نسخه جهانی در دسترس نخواهد بود. نسخه جهانی Amazfit GTS 2 همچنین دارای NFC نیست اما نسخه فروخته شده در چین این قابلیت را دارد.

دوام بیشتر باتری: Amazfit GTS 2 Mini دارای ظرفیت باتری ۲۲۰ میلی آمپر ساعتی است اما دوام باتری آن ۱۴ روز و دو برابر Amazfit GTS 2 است که ظرفیت آن کمی بیشتر از ۲۴۶ میلی آمپر ساعت است.

چه چیزی از قلم افتاده؟

برای پایین نگه داشتن قیمت، GTS 2 Mini فضای ذخیره سازی داخلی ندارد بنابراین نمی توانید آهنگ ها یا کتاب های صوتی را روی آن ذخیره کنید اما هنگام اتصال، از کنترل پخش موسیقی پشتیبانی می کند. همچنین بلندگو ندارد بنابراین نمی توانید تماس را پاسخ دهید. یکی دیگر از ویژگی های از دست رفته این است که صفحه نمایش آن نمی چرخد ​​تا بتواند هم برای کاربران چپ دست و هم از راست مناسب باشد. دستیار صوتی آفلاین ، نظارت بر سطح استرس ، سنسور فشار هوا ، شتاب سنج و ژیروسکوپ از دیگر ویژگی های از دست رفته هستند.

نتیجه گیری:

با برچسب قیمت ۶۹۹ پوند (۱۰۷ پوند) ، Amazfit GTS 2 Mini حتی کمتر از Amazfit GTS اصلی است که با قیمت ۸۹۹ پوند (۱۳۷ پوند) راه اندازی شد. Amazfit GTS 2 در چین ۹۹۹ پوند (۱۵۲ دلار) است ، در ایالات متحده ۱۷۹٫۹۹ دلار ، در اروپا ۱۶۹ یورو و در انگلیس ۱۵۹ پوند است. ما انتظار داریم نسخه جهانی GTS 2 Mini بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ دلار قیمت داشته باشد.. با توجه به این تفاوت قیمت ، و با توجه به اینکه چیز زیادی از دست نداده اید ، GTS 2 Mini به احتمال زیاد سریعتر از مدل دیگری فروش خواهد کرد.