سامسونگ اخیرا از خانواده جدید گلکسی اس ۲۰ خود رونمایی کرد و احتمالا به زودی شاهد عرضه آن‌ها به بازار خواهیم بود. این گوشی‌ها در حال حاضر پیشرفته‌ترین و سطح بالاترین گوشی‌های هوشمند موجود در دنیا هستند. این روند همچنان تا تابستان ۲۰۲۰ که پرچمداران جدید خانواده گلکسی نوت معرفی می‌شوند، ادامه پیدا خواهد کرد. انتظار می‌رود گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ با قابلیت‌ها و تکنولوژی‌های سطح بالاتر و پیشرفته‌تر از گلکسی اس ۲۰ معرفی شود و نمونه‌ای از بنیان‌های اصلی برای ترندهای سال ۲۰۲۱ شود. امروز می‌خواهیم با توجه به اسناد پتنتی که اخیرا فاش شده است، به برخی از این مشخصات بپردازیم.

همچنین این اولین بار نیست که اسناد مربوط به پتنت از گوشی‌های هوشمند آینده برند سامسونگ منتشر می‌شود. کمپانی‌های مختلفی تا به حال ایده‌های خلاقانه خود را به شکل پتنت به ثبت رسانده‌اند و حالا نوبت به سامسونگ رسیده است تا برخی از مشخصات موردنظرش برای گوشی جدید گلکسی نوت ۲۰ را در پتنتی توسط USPTO به ثبت برساند.

صفحه نمایش خمیده و دکمه‌های فیزیکی

تصاویر طراحی ساده درون اسناد این پتنت، گوشی هوشمندی را مجهز به پنل نمایش خمیده به تصویر می‌کشد که از این نظر همچنین بسیار به پرچمدار هوآوی Mate 30 شباهت دارد. از طرفی سامسونگ همچنان در نظر دارد که دکمه‌های تنظیم صدا و پاور را به شکل فیزیکی در بدنه به شکلی تعبیه کند که از کناره صفحه نمایش بیرون بیاید. از طرف دیگر به خاطر داشته باشید که هوآوی پرچمدار Mate 30 Pro خود را در حالی به نمایشگر خمیده مجهز کرد که دکمه‌های تنظیم صدا و پاور را در آن به شکل مجازی درآورد.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

پتنت گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰

اما یکی از جالب توجه‌ترین موضوع‌ها درباره این پتنت این است که برای اولین بار شاهد مجموعه‌ای از نوآوری‌ها و تکنولوژی‌ها هستیم که بارها در شایعه‌های سال‌های گذشته به آن‌ها اشاره شده بود و حتی برخی انتظار داشتند که سامسونگ از آن‌ها در توسعه گلکسی اس ۱۱ استفاده کند. منظور از این موارد سری حسگرهای پیشرفته شامل حسگر الکترومیوگرام (EMG) می‌شود. علاوه بر این، باید به حسگر EEG و ECG هم اشاره کنیم.

هنوز مشخص نیست که سامسونگ برای تعبیه این حسگرها دقیقا چه برنامه‌ای دارد و آیا قرار است تنها برخی مدل‌های گلکسی نوت ۲۰ به این حسگرهای پیشرفته مجهز شوند یا خیر. آنچه می‌دانیم این موضوع است که از حسگرهای EMG معمولا برای تشخیص بیماری‌های عصبی-عضلانی استفاده می‌شود. حسگرهای EEG فعالیت الکتریکی مغز را پایش می‌کنند. علاوه بر این، حسگرهای ECG برای سنجش و پیشگیری از آریتمی قبلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروژکتور هولوگرافیک

علاوه بر حسگرهای مذکور، همچنین قابلیت پروژکتور هولوگرافیک در این پتنت دیده می‌شود که به زبان ساده قادر است تصاویر را به شکل سه بعدی در محیط به نمایش بگذارد. این قابلیت تا به حال تنها در داستان‌های علمی تخیلی دیده شده است. همچنین هنوز برای گمانه زنی درباره قابلیت‌های جدید در گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ زود است. از طرفی هم شکی نیست که سامسونگ همه تلاش خود را به کار می‌گیرد تا این پرچمدار جدید را با امکانات و تکنولوژی‌های خلاقانه روانه بازار کند.