سلام

در خدمت شما هستیم با معرفی و بررسی یکی از معروف ترین بازی های کنسولی که می تونید حالا بروی گوشی های هوشمندتون اونو اجرا کنید و حالا این بازی برای دو سیستم عامل اندروید و آی او اس در دسترسه

پس  با ما همراه باشید……

FIFA soccer :

فکر کنم همه ماها یه جورایی با اسم این بازی هم خاطره داریم و حالا این بازی بروی گوشی ها اومده تا بتونیم هیجان دوباره با این بازی رو حس کنیم.

همونطور که  میدونین این بازی از کمپانی EA هستش ، که مخفف الکترونیک آرتز و سازنده سری های فیفا بوده حالا این کمپانی نه تنها برای کنسول ها بلکه برای گوشی ها هم فیفا رو با کیفیت اجرایی مناسب گوشی ها ارائه کرده .

فیفا موبایل با داشتن دو حالت Head To Head و Vs Attack سعی در راضی نگه داشتن کسانی دارد که دنبال یک تجربه ی کوتاه تر هستند و دارد که البته این بخش مجزا از بخش اصلی  و در برنده شدن و رسیدن به رنک بعدی بازی براتون (کارت جایزه داشتن یک یازیکن یه صورت رندم رو میده) که این دیگه به شانستون بستگی داره .

 

فیفا موبایل فیزیک بازیکنان به خوبی اجرا شده و بازی رو به حالت طبیعی شدن پیش می رود که خود این یک پیشرفت مثبت برای ورژن بازی این گوشی این هستش .

خوب تا این جا در رابطه با بازی و بخش هایی که داره صحبت کردیم ولی از حالا به بعد می خوایم در رابطه با گیم پلی و گرافیک و مشخصات جزئی تر این بازی صحبت کنیم

 

Graphic:

 

از لحاظ گرافیکی این بازی بروی گوشی های اندرویدی که پردازنده متوسط رو به بالا دارد مناسب و شما در هنگام اجرای بازی لگ و تاخیر کم تری رو تجربه می کنین .

من تو ورژن موبایلی این بازی نمی تونم زیاد از چهره بازیکنان انتقاد کنم چون همونطور که می دونین این یه ورژن برای گوشیه و توقع زیادی نمیشه مثل ورژن کنسولی این بازی داشت ، کیفیت روشنایی بازی خوب بود و من از اون راضی بودم این بازی یه جورایی برای اون دسته از دوستانی که  دنبال اجرای مهارت های فوتبالیشون در زمینه دریبلینگ و برد های پر گل هستند خیلی خوبه ….

این بازی به صورت آنلاینه و مود آفلاین نداره که می تونست داشته باشه .

 

Game Play:

محیط منوی بازی بسیار شبیه به نسخه کنسولیه و شما در اصل هر دو رو تجربه می کنید

تیم های موجود در بازی برگرفته از آخرین تغییرات جا به جایی بازیکنان بوده و شما بروز بازی می کنید

در مجموع عملکرد هوش مصنوعی این بازی خوب بودش ، این مورد به حدی بود که برای رد کردن دفاع درجه سختی زیاده و نمیشه به راحتی از اون رد شد یا در مورد دوازه بان این مورد هم مانند مورد قبلی نمی تونید به راحتی بهش گل بزنید .

در مورد خط میانه و خط حمله میشه این طور گفت که عملکرد متوسطی رو نسبت به دفاع داره و گل زدن برای شما رو کمی سخت می کنه .

داخل بازی زمین چمن هم طراحی های متفاوت داره که این نکته هم برام جالب بود

Control Game:

گیم کنترل بازی یکم سخته و به راحتی کنسول نیستش ، خیلی نرم و روون نیست و در زدن شوت یا دادن پاس ممکنه کمی به مشکل بخورید که این آیتم هم باز به خودتون بستگی داره که چقدردرانجام بازی بروی موبایل مهارت دارید .

دو حالت برای انجام بازی دارید حالت کلاسیک و کژوال :

در حالت معمولی (کژوال ) دکمه حرکت قرار داره و این گزینه موجوده که شما می تونید اندازه یا قدرت شوت هاتونو اندزازه بگیرد ولی در حالت کلاسیک این مود وجود نداره و اگه عادت به اجرای این حالتو ندارید پس اونو امتحان نکنید بهتره …..

روی صفحه ۴ تا دکمه قرار داره که به این صورت : پاس ، سانت ،شوت و جوی استیک برای دریبل در جای خودشون به خوبی قرار دارن

برای جهت دادن به حرکت بازیکن دکمه ای وجود نداره و به صورت آزادنه هر کجا از قسمت چپ صفحه نمایشو لمس کنید بازیکن به همون سمت میره .

در این گزینه روونی صفحه نمایش خیلی موثره چون در چند مورد همزمان شوت زدن یا پاس دادن و حرکت بازیکن ممکنه باعث ایجاد خطا در انتخاب هدف بشه و پاس یا شوتتون بی هدف شه .

یه نکته برای راحتی عملکرد دفاعیتون اینه که اگه شما بخواید بازیکن مهاجم رو کنترل و به راحتی دفاع کنید بهتره روی اون بازیکن بزنید تا مدافعتون به راحتی اونو کنترل کنه

Tutorial:

قسمت آموزرش این بازی در ابتدای اون قرار داره وحتی یه قسمت هم به نام Camping قرار داره که شما از اون طریق می تونید تمرین کنید و آموزش های اولیه بازی رو ببینید

بازی آموزش خاصی نداره فقط در حدی که بتونید خوب پاس کاری کنید یا کارای تکنیکیو به خوبی انجام بدین نیاز به آموزش خاصی نداره

 

Eventually:

در آخر، این بازی از نکات خوبی برخورداره که اونو درنسخه تاپ گیما قرار میده ، از جمله نکات مثبت این بازی میشه به گرافیک خوب و قرار گرفتن تیما در حالت واقعی ، اضافه شدن مودهای متفاوت و به روز بودن ترکیب تیم ها و عملکرد خوب هوش مصنوعی در این بازی اشاره کرد  .

نکات منفی هم میشه به عملکرد ضعیف کنترلر بازی و نقص در انجام چند حرکت با هم اشاره کرد .

امیدوارم اطلاعات خوبی براتون گفته باشم